MEDITACE, POHYB A ENERGIE
11.-13.5. 2012
Tuňechodský mlýn
Tuněchody 21, Kladruby
www.molen.cz
Lektor: Martin Bartošek
Víkendový seminář technik vytvořených Mistrem Oshem a jeho žáky: Pohybové, regenerační a antistresové cvičení a Aktivní meditace. Cvičení vychází z japonských a čínských technik práce s energií a sestavá z dechových, pohybových i zvukových cviků. Aktivní meditace jsou prostředkem k efektivnímu uvolnění stresu a napětí a k hlubšímu zvnitřnění a ponoření se do sebe. Obojí pak podporuje zdraví a sílu těla i mysli, rozproudění energie, otevření se všemu novému, co přichází, a vede k celkově radostnějšímu životu.
POHYBOVÉ, REGENERAČNÍ A ANTISTRESOVÉ CVIČENÍ
kombinace čchi kungu a shin-tai-do
Cvičení celkově posiluje organismus a imunitu. Sestává z dechových, pohybových, protahovacích a uvolňovacích cviků. Je odvozeno z čínských a japonských meditativních technik a práce s energií.
- posiluje a pročišťuje energetické dráhy
- uvolňuje energetické i fyzické blokády
- uvolňuje stres a nepříjemné vnitřní napětí
- celkově zklidňuje nervový systém
- zvyšuje ohebnost kloubů
- rozvíjí schopnost koncentrace a posiluje intuitivní vnímání
Aktivní meditace
vycházejí z organického a harmonického spojení dvou protikladů: aktivity jako tvoření, činnosti, a meditace jako klidu, vnímání, ticha.
V běžném životě plném aktivity sbíráme a ukládáme stres, napětí, negativní emoce a únavu, aniž bychom je vhodnou relaxací ventilovali. Pravidelná duševní hygiena je však nezbytná k udržení životní pohody, čisté mysli i tělesného zdraví.
Klidná meditace v tomto rozpoložení a v prostředí mnoha vjemů a podnětů dnešního životního stylu je přinejmenším nesnadná, dokonce může nepřipravenému člověku spíše uškodit.
Aktivní meditace je způsob, jakým efektivně a prospěšně uvolňovat nahromaděné starosti, stres a emoce. Potom jsme připraveni na zklidnění, ztišení a uvolnění, v jakém již můžeme snadno vplynout do stavu hluboké meditace.
Aktivní meditace se skládají ze dvou částí. Nejprve aktivním zapojením těla, zpěvem, pohybem, tancem, třesením apod. uvolníme napětí, emoce či stresy.
Tak se naše tělo i naše myšlení může zklidnit a uvolnit a tím přejít do druhé meditační fáze. V ní nebude rozptylováno rušivými myšlenkami a vjemy a my se můžeme ponořit do meditace, bděle pozorovat své pocity a myšlenky a přijímat je bez posuzování.
Lektor
Mgr. Martin Bartošek - lektor osobního rozvoje a jediný facilitátor metody Rebirting v České republice. Získané vzdělání na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity doplnil o praktické zkušenosti a další vzdělání v zahraničí. Jako velmi užitečné metody pro jeho klienty se v současné, na stres bohaté době, ukazují metody vědomého dýchání (Rebirthing) a energeticky harmonizační cvičení např. Divine healing. Mnohá funkční antistresová cvičení navazují na tradiční čínskou a japonskou medicínu. Více informací na www.martinbartosek.cz .
Začátek semináře v pátek v 17h, konec v neděli po obědě
Cena
Cena: 3200,- Kč (včetně stravy), ubytování se platí zvlášť dle typu
Cena ubytování je od 250 Kč na osobu a noc po 430,- Kč na osobu a noc.
Přihlášky
Přihlášku zašlete na: info@martinbartosek.cz
Maximálně 15 účastníků.








