Rebirthing - Satori dýchání – Recenze od klientů

K Satori dýchání jsem se rozhodla, protože jsem měla dlouho pocit, že potřebuji ze sebe něco vydýchat. Něco starého, nefunkčního, to co mne zatěžovalo a měla jsem pocit, že mne to dusí. Byla jsem v nedobrém psychickém stavu, trpěla nespavostí a plná strachu. Pracovala jsem hodně na svém osobním rozvoji a hledala jsem sama sebe. Právě strach a stres způsobuje to, že špatně dýcháme. Tak se to v nás hezky usazuje.

Při Satori dýchání jsem si připadala jako když se z cibule odlupují slupky. Nejvíce z oblasti šíje, povolily zaťaté zuby, napětí v těle. Všechno to postupně odešlo. Nechápu jak, ale je to pryč.

Některé sezení bylo velmi intenzivní. Z prvního dýchání jsem odcházela tak lehce, měla jsem pocit, že mám vyluxovaný hrudník od letité špíny. Při pátém sezení mne hodně bolela pravá noha, ale v závěrečné desetiminutovce se bolest rozpustila. Martin mi vysvětlil, že to byly mé obavy z budoucnosti.

Kurz Satori dýchání doporučuji všem, kdo chtějí nají svůj vnitřní klid. S pomocí Martina, jeho klidným hlasem, jsem mohla rozpustit všechno, co jsem nepotřebovala. Jako by do mne začala proudit nová energie. Těšila jsem na dýchání, protože to pro mne vždy znamenalo velkou úlevu. Jsem klidnější, beru věci více s nadhledem, problémy se spaním zmizely a připadám si taková jiná. Získala jsem návod jak vypouštět nepotřebné, načerpat energii a zbavit se napěti v těle.

Mám pocit, že jsem toho v sobě držela hodně a že si kurz pod Martinovým vedení ještě zopakuji.

Radka M., 53 let, Kladno

Satori dýchání mi pomohlo odstranit napětí, nepříjemné obavy a očekávání například z běžného dne.

Stresové zatížení, fyzická i psychická únava se během praktikování dechu mění a člověk se nachází v příjemném stavu uvolnění, jako po dobře provedené masáži a k tomu se přidává pocit vnitřní lehkosti až radosti.

To se nedá moc opisovat, to je lepší zažít :)

Ctirad F., 49 let, Olomouc

Krásný den Martine,
Satori dýchání u Tebe bylo velice uvolňující a osvobozující i přesto, že jsem zrovna procházela hodně těžkým obdobím. Energie, která se v člověku při dýchání probouzí je nepopsatelná. Chci Ti tímto velice poděkovat.

Hanka W., 33 let, Mělník

Milý Martine,
děkuji, že jsi mě provedl celým cyklem satori dýchání. Děkuji za citlivé vedení, hluboké pochopení a za témata, která jsi mi vysvětlil. Satori dýchání byl pro mě úžasný zážitek. Během 10ti sezení jsem se pomaloučku vracela k sobě. Podařilo se mi časem zklidnit ten zmatek, se kterým jsem tam šla. Zažila jsem doslova životní restart.

Satori dýchání mi pomohlo uzavřít v sobě životní etapu, která mi přinesla hodně bolesti, ale také pochopení. Jemným návratem k sobě jsem najednou mohla vidět to, co mi bránilo jít vpřed.

Satori mi hlavně dodalo sílu, energii, odhodlání a odvahu jít dál v nové životní etapě. Vnitřní zmatek se změnil na pochopení, víru a pokoru. Mimo tyto benefity, které přispěly k mé osobní transformaci jsem zaznamenala i změny na vnější úrovni. Lidé mi řekli, že jsem milejší, klidnější, více se usmívám a raduji se. Je to obrovský dar, vyměnit zmatek a zoufalství za víru v sebe sama. Za to především děkuji.

Petra L., 30 let, Brno

Ahoj Martine,
chtěla bych Ti napsat zpětnou vazbu po skončení 10-ti sezení Satori dýchání. Satori dýchání mi přineslo spoustu pozitivních změn. Díky dýchání jsem se mohla vrátit sama k sobě, více si věřit, důvěřovat a dostala jsem podporu pokračovat na své Cestě dál. Otevřela se mi spirituální cesta, našla jsem svého duchovního Mistra.

První sezení byly těžší, dýchání bylo těžší, rozpouštělo se to, co už jsem nepotřebovala do života. Postupně se mi dýchalo lépe, užívala jsem si každé sezení, propojení sama k sobě a moc mi k tomu pomohlo i cvičení, které jsi doporučil, abych prováděla doma.
Chci Ti moc poděkovat za Tvé jemné vedení, za podporu, kterou jsem cítila během dýchání, kdy to nebylo lehké. Děkuji Ti za důvěru a ochranu, že nejsem v tom sama.

Díky Satori dýchání úplně vymizely pravidelné bolesti hlavy, samovolně jsem přestala pít alkohol. Stala jsem se více sebevědomá a rozhodná. Vnímám Satori dýchání jako návrat sama k sobě a jsem velice ráda, že jsem si dovolila tím projít pod Tvém vedení. Ze srdce Ti děkuji.

Tatiana R., 28 let, Hradec Králové

Ahoj Martine,
původně jsem netušil, co je Satori dýchání. Přihlásil jsem se na něj společně s manželkou. Satori dýchání jsem absolvoval v jednom ze zlomových období mého života. Místy to nebylo lehké, ba naopak, nechuť do dýchání a zatemněná mysl mě odrazovala a srážela...
Nemohu napsat, že jsem nyní plně v pořádku, ovšem mohu a chci napsat, že mě Satori dýchání podpořilo, drželo mě a pomohlo mi se sebepřijetím a sebeodpuštěním. Při dýchání jsem zažil okamžiky, které se nedají pomocí slov popsat, musejí se zkrátka prožít a projít.
Hluboce uložený strach a jizvy z minulosti spolu s každou hodinou dýchání vyplouvaly na povrch a mizely v oceánu přítomnosti a radosti... Zpětně vidím, že dýchání přišlo ve správný čas.

Jsem strašně rád, že jsem pod Tvým vedením dýchání absolvoval. Jsem moc rád za prožité okamžiky a Tvůj profesionální a milý přístup. Tímto Ti chci ještě jednou poděkovat a popřát Ti do života jen to nejlepší, ať věci vycházejí tak, jak si přeješ :).
s poděkováním a úctou

Lukáš R., 30 let, Hradec Králové

Pro vlastní ukotvení zážitku jsem sesumírovala několik vět, které vyjadřují, co mi přineslo satori dýchání – rebirthing....

Tento způsob terapie se jen těžko vyjadřuje slovy. Sama si myslím, že jeho přesah může trvat a dobíhat ještě několik měsíců. Absolvovala jsem 10 sezení, které po sobě navazovaly téměř pravidelně po týdnu. Každý ten den byl pro mne vzácným osobním dnem. Užívala jsem si i cestu a celkové vnitřní naladění na nový zážitek.

Počátky měly vzestupnou tendenci. V několika prvních terapií jsem zažila očistné procesy, kdy mi brněly konečky prstů nebo se prsty svíraly do křečí. Přestože jsem byla na tento běžný průběh dopředu bezpečně upozorněna, bylo to vždy překvapující. Na závěr dýchání se mi pravidelně stávalo, že v jednom konkrétním místě na těle se samo objevilo velice příjemné teplo, které hřálo několik desítek vteřin nebo i minut. Uzdravující a těžce slovy popsatelná energie proudila přesně tam, kde bylo potřeba. Bylo to úplně fascinující!

Už během sezení mi vyvstávala různá životní témata, kterým mám v současné době čelit. Nyní jsem daleko rozhodnější a přesvědčena, že vím, kterými lidmi se v životě chci obklopovat a kteří mají zkrátka jiné priority nebo cestu. Asi nejzásadnější uvědomění vlastního já je pro mne zjištění, že když „vevnitř“ cítím ano, tak „navenek“ musí být také ano a samozřejmě opačně. Umět si vytyčit vlastní hranice, aby to vnitřní dítě bylo spokojené. Být v roli tvořivého člověka a neupadnout do role oběti. Jak jednoduché, ale velice osvobozující.

Spolupráci s Martinem mohu jen vřele doporučit všem, kteří hledají v životě nové směry, inspirace, cestu k sobě a chtějí na sobě pracovat. Děkuji! Namasté

Alena C., 34 let, Olomouc

Milý Martine,
níže mých pár řádek k Satori dýchání, které jsem měla (a stále mám) tu čest s Tebou absolvovat.

Po narození syna císařským řezem se mi otevřela témata, která potřebovala a potřebují zpracovat. Už jednou jsem to nazvala "nánosy bahna", které nám během života ulpívají na podrážkách bot. Pokud se bahna nezbavíme, za nějakou dobu nebudeme schopni udělat další krok, tak moc nás to bude tížit...

O Satori jsem se dozvěděla od Tvé ženy, Natálky a rozhodla se cyklus absolvovat před terapiemi na její doporučení.
Jsem vděčná, že se tato technika stala mou součástí. Jsou dny, kdy se sobě mohu věnovat více a dny, kdy méně, ale Satori je se mnou stále. Je to nástroj, který mohu používat každý den. Jednou jsi mi řekl, že to není jen technika, ale životní styl a to je pravda.
Satori mi otevřelo oči v tom, že má dlouholetá jógová praxe opravdu není spirituální a je to "jen" fyzická praxe.

Níže výňatek z poznámek, které jsem si psala po sezeních:

  • Poprvé jsem na útok neodpověděla útokem
  • Jógová praxe- po sezení vždy tělo povolí
  • Praxe mi pomáhá kotvit me v přítomnosti (mám tendence byt v budoucnu a řešit neustále co bude, je pro me težké nechat se vést samotným tokem života)
  • Mám mikrosekundy během konfliktu/ napjaté situace, kdy jsem pozorovatelem a umím vyhodnotit, že důvod, proč iniciuji konflikt je můj problém (tohle nevede vždy k tomu, že nevybuchnu, to zatím nedokážu ovládnout, ale ta mikrosekunda uvědomění tam začíná být)

Pokud vaháte a přemýšlíte, zda do Satori jít, nebo ne, mohu Vám říct, že Martin je opravdový Průvodce na Cestě. Jako klient ho zajímáte, ptá se Vás, přemýšlí nad tím, co mu říkáte. Dává věci do souvislostí. Vytváří pocit bezpečí a důvěry. Jsem moc ráda, že jsem cyklus absolvovala s ním.
Děkuji a klaním se!

Markéta Sofie S., 28 let, Praha

Milý Martine, děkuji za Tvé laskavé vedení při Satori dýchání i za cenné rady, velmi mi pomáhají v každodennosti.

Po Satori dýchání jsem cítila příliv energie, přestala mne bolet záda, jakoby povolily nějaké bloky a spadlo z nich, co mne tížilo.

Každé sezení bylo trochu jiné, celkově mám pocit, že se mi pročistilo vnímání a dokážu rozeznat jemnější signály než dříve, například když je potřeba udělat v něčem změnu. Začala jsem si také dělat jednou za čas den bez jídla, což dřív pro mne bylo nemyslitelné, jelikož jím většinou hodně, hlavně když potřebuji dokončit nějaký úkol. A teď to najednou šlo, udělat si den pro sebe jen s dechovými cviky a dokonce u toho i pracovat.

Cítím se celkově svobodnější a odpovědnější za to, co žiju :) Děkuji za to.

Přeji krásné dny, ať se daří Tobě i Natálii :)
A všem příchozím, aby se jim dařilo najít v sobě nové zdroje inspirace a poznání, jak být více a více sami sebou
S láskou

Danuše S., 31 let, Lipník nad Bečvou

Chtěla bych velice poděkovat Martinovi za skvělé vedení při Satori dýchání, které mě pomohlo ve všech oblastech života.
Zlepšilo se moje zdraví, už po prvním dýchání mě zmizel ekzém, kterého jsem se nemohla zbavit, úplně jsem přestala pít alkohol a cítím se o dvacet let mladší.

Mívám tolik energie, že kolikrát ani nevím co s tím :-) nebývám už unavená a zažívám neskutečné stavy štěstí a radosti

Odcházelo vše staré jak ze mě tak z mého okolí, jak jsem se čistila uvnitř začalo se to zrcadlit i navenek, vše co nepoužívám jsem darovala potřebným a mám doma opravdu jen to co potřebuji a je to nádherný pocit.
Dříve jsem se snažila řešit vše sama hlavou, díky Satori dýchání jsem našla duchovní průvodce, anděly, viděla jsem Ježíše a vím, že už na nic nejsem sama, když si s něčím nevím rady, tak to odevzdám nahoru

Zlepšila se i naše finanční situace, máme více času a přitom nám zbývá daleko víc peněz, objednávky se jen hrnuly z obou stran, jak u mě tak u manžela, vše se dostalo do rovnováhy, mám čas i na domácnost což jsem před tím vůbec neměla.
Oba moji synové začali vidět energie a posunulo je to také hodně dopředu, celkově veškeré vztahy s okolím se zlepšily.
Za ty čtyři měsíce co jsem procházela Satori dýcháním jsem zažila spoustu náhod a zázraků a už se nechávám jen vést, dříve jsem neuměla nic pustit a odevzdat se

Byla to nejlepší investice v mém životě

Chtěla bych Satori všem doporučit, protože se cítím neuvěřitelně, ty stavy se nedají ani slovy popsat určitě budeme chodit cvičit za Martinem i dále

Velké díky Martine

Jana S.,  43 let, Brno

Ahoj Martine,

ráda bych Ti napsala mé zkušenosti s Rebirthingem, který jsem pod Tvým vedením absolvovala na jaře roku 2017.

Do Rebirthingu jsem nešla s žádným určitým záměrem, ale byla jsem zvědavá, co mi přinese, protože, když jím procházel můj přítel, viděla jsem u něj ohromný posun. 

Každé sezení rebirthingu bylo jiné a cítila jsem, že pokaždé přišlo a odešlo to, na co jsem byla zrovna připravena.

V průběhu rebirthingu došlo k důležité změně v mém vnějším světě, kdy se vyřešily moje problémy s nadřízeným v práci v můj prospěch a zároveň jsem byla povýšena. Co je pro mě ale ještě důležitější je, že mi rebirthing pomohl vrátit se k vědomému životu v přítomném okamžiku. Pod návalem radostí a povinností denního života jsem čím dál častěji zapomínala sama na sebe a občas jsem si všimla, že "se mi věci dějí". Rebirthing mě jemně navrátil k sobě, začala jsem více pečovat o své tělo, mysl a duši. Jím zdravě, pravidelně dýchám, cvičím a začínám meditovat.

Zároveň pro mě byl tento proces důležitý v rámci duševní přípravy na vědomý vstup do manželství s mou spřízněnou duší a již pár dnů po skončení deseti sezení jsem si uvědomila, že jsme se ještě více otevřeli jeden druhému a jsme připraveni na láskyplnou společnou cestu osobního růstu. 

Chtěla bych Ti za to vše poděkovat a přesto, že v dýchání pokračuji doma, ráda si rebirthing budu pravidelně opakovat pod Tvým vedením.

Katka, 29 let, Praha

Milý Martine,
předně .... děkuji ti za to, že mě provázíš mým duchovním životem. Žádal jsi mě o "recenzi" na Satori dýchání s tebou a já ti odpověděla, že to asi nepůjde, protože mé zážitky lze těžko popsat slovy. Přece to zkusím. ...

Cítím velkou vděčnost, k tobě i mým duchovním průvodcům, guruům, rodičům...jak to nejlépe říci? K Matce Meeře a Svámímu Vishwanandovi. Zpočátku byly moje hodiny Satori dýchání očišťující, měla jsem mírné křeče, odcházelo vše, co jsem nepotřebovala. Už tehdy jsem se dostávala občas do stavu Théta (jak jsi mi vysvětlil), bylo to nádherné. Nyní se tak děje vždy a mám to štěstí, že mohu na chvíli být s jedním s mých duchovních rodičů, většinou se Svámím Vishwanandou.

Jsem ve stavu absolutní lásky, vidím ho a někdy na mne mluví. Směje se a září, dává mi požehnání. Když teď píši, jsem s ním i když ne tak blízko, jako při dýchání. Vnímám Satori dýchání jako prostředek komunikace mezi mnou a gurudjím. Pokud nejedu na daršan, jsem s ním u tebe v té malé terapeutické místnosti v Brně.

Děkuji ti Martine z celého srdce, je to nádherné.

Markéta K., 45 let, Brno

Satori dýchanie, ktoré som absolvovala u Martina Bartošeka môžem každému vrelo a úprimne doporučiť. Mne osobne to veľmi pomohlo vyčistiť traumatické vrstvy, ktoré boli uložené v hlbokých zdrojoch mojej psyché. Je to vynikajúca metóda, ktorá funguje ako samostatná, ale aj ako doplnková terapia. Ja osobne ju doporučujem svojim klientov Individuálnej Systemiky ako vynikajúci spôsom prehĺbenia ich procesu.

Biba B., 45 let, Bratislava

Ahoj Martine,

ráda bych s Tebou sdílela, co všechno mi přineslo Satori.

Než jsem začala s první terapií, řekl jsi, že je to takové dobrodružství a já s tím úplně souhlasím.

Byla to síla a tak 3 dny po každém setkání (až na ty poslední :) ) se mi něco ukazovalo, vyplavovalo, uvolňovalo.

Začaly se mi vybavovat různé vůně z dětství a zazděná minulost postupně získávala jasný obraz. Co jsem zapomněla, jsem najednou viděla v barvách a zároveň díky Tobě měla sílu to rozdýchat a nechat odejít.

Začala jsem být otevřenější nejen vůči okolí, ale hlavně sama k sobě. Dřív jsem třeba mívala strach, když na mě někdo cizí, hlavně muži, promluvil. Teď prostě čekám, co z dotyčného vyleze a jsem v klidu :). Cítila jsem se čím dál víc jako dítě (volná, veselá) a lidi se ke mně začaly chovat jako k dospělé, začal je zajímat můj názor, více si mě všímají, chovají se ke mně s respektem.

Mívala jsem strach také ze tmy a z výšek, pravidelně jsem mívala sny, ve kterých se mnou padal výtah. Po Satori jsem jednou v práci měla to štěstí, že jsem zůstala zaseknutá sama ve výtahu úplně po tmě a hlavou mi jen klidně proběhlo: "Vypadá to, že nepadám, vytáhnu mobil a posvítím si na tlačítka." Žádné drama :).
Naučil jsi mě zůstávat v klidu ve vypjatých situacích a taky pracovat se vztekem.

Získala jsem důvěru v sebe a své tělo, je mi lehčeji...

Satori u mě mělo vliv i na moje fyzické tělo, zkusím jen v bodech:
- srovnaly se mi a přestaly bolet záda,
- zlepšila se mi pleť,
- začaly mi růst nové vlasy :),
- jsem zdravější,
- nebolí mě oči (dřív mě bolely skoro pořád a občas jsem vytáhla dioptrické brýle),
- zhubla jsem a mám více chuť na zdravé jídlo,
- zlepšila se mi fyzička,
- prostě jsem celá ožila :).

Abych to shrnula, projít Satori pro mě bylo, jako kdybych na odhazování zátěže, nezpracovaných emocí, strachů a traumat namísto lopaty dostala bagr :). Název Rebirthing - Znovuzrození je naprosto vypovídající. Dřív jsem si občas povzdechla, jak bych si přála se znovu narodit, ale přitom nezapomenout zkušenosti a vzpomínky. Satori - Rebirthing přesně tohle umožňuje, je to nová šance pro tělo a pro život :).

No a jako takový bonus pro mě od terapie je, že se pro mě středa stala "mým dnem" - ať se stane cokoli, je mi fajn, mám více energie a daří se mi řešit věci, které mi normálně třeba víc trvají, nebo jsem je odkládala. Je to tím, že jsem se ve středu narodila? :) 

Vděčná jsem také za Tvoje malé knihkupectví. Poradil jsi mi přesně ty knížky, které mi nejen krásně doplnily a doprovodily terapii, ale také jsem si uvědomila, že před Satori bych je četla jako pohádky. Dnes je v nich pro mě léčivá pravda, se kterou souzním. Satori mě dostává do mého středu, ve kterém se cítím být "doma". A jsem za to moc vděčná.

Děkuji Ti za jemné vedení, Tvoje podpora pro mě byla moc důležitá. Občas jsem se dostala při dýchání do stavu "Něco přijde... tam nechci!" a v tu chvíli jsem vnímala, že tam jsi se mnou, že mi pomůžeš, když bude třeba, a jednou se mi vedle Tebe objevila i Tvoje žena Natálka :). Tvoje podpora byla tak silná, že jsem si dovolila zajít tam, kam bylo potřeba. Teď už mi je při dýchání často moc příjemně :).

Děkuji Ti z celého srdce, Martine. :)

S láskou
Adéla, 29 let, Praha

Dýchej ...
O Satori dýchání jsem poprvé slyšela od své kolegyně z práce, která mi Satori lekce doporučila. Za to ji děkuji a děkuji také Martinovi za jeho trpělivost a jemné vedení. Je to dřina (alespoň pro mě), ale kdo ma zájem o sebe-zlepšení a kdo chce jít do sebe, stojí to za to.

Satori dýchání vás naučí, jak dýchat, jak se zklidnit, kontrolovat emoce a snadněji překonávat obtížné situace v našich životech. Člověk se cítí byt uvolněnější, vice klidný a nabitý energií.

Něco tě rozčílilo, rozzlobilo, vyvedlo z míry, zaskočilo, rozplakalo?....dýchej. :) Ještě jednou děkuji.

Nikola K., 23 let, Kroměříž

Absolvování 10 seancí rebirthingu s Martinem bylo a stále je pro mne hlubokým a intenzivním zážitkem. Během tohoto období v mém životě proběhla řada velkých a jeden kritický moment, které přinesly a připomněly témata v mém vývoji, jimiž se intenzivně zabývám.

Díky rebirthingu a trpělivému, laskavému a jasnému vedení Martina v rozhovorech i během samotného dýchání jsem měl možnost se na mnoho ze svých témat podívat z jiného než obvyklého úhlu pohledu, s větším nadhledem a menší potřebou posuzovat pohnutky své i druhých.

Vedle celkového fyzického uvolnění těla hlavně pociťuji opět silnější touhu na sobě zapracovat, a to nikoli po stránce teoretické, ale hlavně praktické – mnoho aspektů mého života nyní prochází jakýmsi „auditem“ a vědomě přezkoumávám, zda to, s čím jsem se dosud ztotožňoval, jsem opravdu já, nebo pouze domněnka či nějaká představa o mně.

Po několika zásadních životních krizích a „restartech“ vnímám, že toto přechodové období je jiné než dřívější – je vědomější, kombinuje racio i intuici.

Satori dýchání doporučuji těm, kteří jsou skutečně odhodláni nejen se hlouběji do sebe podívat, ale hlavně skutečně něco změnit, zlepšit, vyléčit, (roz)pustit a posunout se dále.

Ze své zkušenosti vím, že v určitých fázích vývoje, kdy opustíme některé příčiny vlastního pocitu neštěstí, můžeme mít tendenci si myslet, že je náš život už v pořádku, taková domněnka však zmizí ve chvíli, kdy se otevře další vrstva našeho Já, vyžadující ještě větší (a bolestivější) míru upřímnosti a pravdivosti…

Děkuji Ti Martine.

MeiYin, 30 let, Praha

Satori dýchání je cesta

Milý Martine, co mi tedy 10 lekcí Satori dýchání s Vámi přineslo?

Zklidnění a nadhled, nalezení způsobu, jak se vrátit k sobě, uvědomit si více svou hodnotu.

Novou energii začít a začínat znova a znova, je-li to zrovna třeba.

Pustit věci, které jsou nedůležité, přinejmenším si uvědomit programy, které nejsou mé, ale třeba už od dětství jsem je žila.

Taky sílu jít svou vlastní cestou.

Rychleji překonávám konflikty a různá rozčarování, které život občas přinese, a daří se mi také rychleji odpustit a znovu se otevřít radosti.

Jsem doma, i když se nacházím kdekoli.

Děkuji, Satori dýchání je cesta...

Petra, Zlín

Satori dýchání pomáhá proti častým bolestem hlavy

Metodu Satori dýchání jsem se rozhodla absolvovat z důvodů velmi častých a občas i hodně silných bolestí hlavy, které jsem několik let potlačovala častým braním léků proti bolesti. Často jsem trpěla pocitem vnitřního chladu, únavy, stresu a napětí.

Během terapií jsem postupně začala pociťovat uvolnění vnitřního napětí, které se postupně ukotvovalo v mém běžném životě. Díky Satori dýchání jsem začala pracovat s tématem, že ne všemu musím rozumět. Měla jsem potřebu vždy věci pochopit a když jsem se chtěla vnitřně posunout a zpracovat nějaká svá vnitřní témata, tak jsem nad tím vždy hodně přemýšlela a nebo šla hlouběji a hlouběji, až bylo velké riziko, že se v tom občas sama ztratím. A díky této metodě jsem pochopila, že věci také mohou odejít samy, že se mohu uvolnit a nechat vše volně plynout, prostě to prodýchat. A to je pro mne velká úleva. Také jsem pochopila, že pokud neustále proti bolestem beru léky, dávám svému tělu signál odporu. Ale pokud si léky nevezmu, bolest nechám díky Satori dýchání přes sebe jakoby projít, nevytvářím odpor a ona sama postupně odezní. To je pro mne dar ze Satori největší a za to velice děkuji! Jsem již naprosto bez léků proti bolesti.

Také se vytrácí únava, mám daleko více energie a pocit vnitřního chladu naprosto vymizel.

Cítím, že se mi velmi výrazně změnila energie v celém těle.

Martine, děkuji Ti za možnost projít touto metodou.

Za vše srdečný dík!

Marie

Ahoj Martine, čekala jsem na impuls k napsání recenze a dostala jsem ho dnes v noci. Satori dýchání pro mě znamenalo něco jako "vyházení hnoje". Na terapii Satori dýchání mě přivedla moje duše, jak jsi sám řekl. Duše jakoby nemohla dýchat pod nánosem všech programů, myšlenek, představ atd. A po terapiích jsem cítila lehkost, klid a mír. Zmizela úzkost a strach. Satori dýchání je každopádně skvělá metoda a já za ní moc děkuji. Děkuji... za Tvé vedení a i další techniky, které jsi mi předal.

Helena M. , 36 let, Kladno

VYDRŽET CHVÍLE NEKOMFORTU ROZHODNĚ STOJÍ ZA TO.

O Satori dýchání jsem četl a o absolvování cyklu uvažoval v průběhu let několikrát, ale to konečné odhodlání vždy nějak chybělo. To bylo v době, kdy mi šlo zejména o osobní rozvoj.

Tato metoda si ke mně přesto nakonec cestu našla, a to v době vleklých zdravotních problémů a v žádném případě mě nezklamala. Po každém dýchání přicházela doslova skoková změna, která mě znovu a znovu udivovala. Rozdíl v mých problémech při cestě na Satori a odchodu z něj byl mnohdy opravdu úžasný…

Nicméně samotné dýchání pro mě nebylo zrovna snadnou záležitostí. Zejména při prvních třech sezeních jsem zažíval velmi nepříjemné a silné stavy; ať již fyzické projevy (křeče a brnění), tak i obtížně popsatelné psychické/duchovní strachy (pocity opouští těla, nafukujícího se těla, …). Nejednou jsem chtěl dané sezení ukončit předčasně a v mysli měl myšlenky na to, že celou sérii nedokončím.

Přál bych si, aby i přes toto sdělení tyto řádky nebyly pro případné zájemce odstrašující, ale naopak povzbuzující. Já jsem nakonec cyklus absolvoval v celé jeho délce a jsem za to nesmírně vděčný. Vydržet ty chvíle nekomfortu rozhodně stojí za to. Stojí za to vydržet až do konce…

Nyní po absolvování celého cyklu již provádím Satori doma samostatně, a to bez obtíží. Je fajn mít tuhle metodu kdykoli k dispozici. Je to takový osobní instantní životabudič

Děkuji Martinovi za jeho citlivé a vnímavé vedení a metodě samotné přeji velký růst popularity, který si bezpochyby zaslouží.

Honza V., 27 let, Brno

Když jsem se poprvé dozvěděla o Satori dýchání neboli rebirthingu, nebyla jsem zrovna v té nejlepší formě . Cítila jsem se unavená , bez šťávy a chuti do života, což se projevovalo blbými náladami a pesimistickým přístupem. Cítila jsem , že to takhle nechci, ale nebyla jsem si jistá, jak na to. Na doporučení kamarádky jsem se přihlásila na Satori dýchání a čekala jsem co se bude dít. Z letité jógové praxe jsem se s určitými dechovými technikami setkala, proto jsem podvědomě cítila, že by tato metoda mohla být skutečně funkční.
Mé očekávání však bylo mnohokrát překonáno :-) .

Proces deseti dýchacích sezení / ležení byl velmi intenzivní a to na všech úrovních - psychicky i fyzicky. Nejdříve jsem pozorovala prudký nárůst energie a vitality, ustoupily špatné nálady a strachy. V průběhu několika měsíců, kdy jsem na dýchání docházela v pravidelných intervalech, jsem si udělala pořádek v osobních vztazích a udělala důležitou čistku ve svých aktivitách - čemu energii dávat a čemu ne . Zároveň se mi začalo dostávat mnohem víc příležitostí rozvíjet se právě v těch aktivitách, které mě nabíjení a celkově se více hýčkám :-).

 Za velký bonus považuji to, že cílem je naučit se dýchat a provádět satori techniku individuálně ,takže po deseti terapiích výlet rozhodně nekončí :-).

Anna M., 25 let, Praha

Milý Martine,
rebirthing mi změnil život. Přesněji řečeno začal „můj“ život bez programů mé rodiny, okolí a společnosti. Po deseti sezeních jsem se doslova narodila znovu – cítím mou vnitřní sílu jako nikdy dřív a mám více energie. Vydýchala jsem a vybrečela všechny smutky a bolesti, které se v mém životě doposud udály (od sebrané hračky na pískovišti v dětství J přes rozchody, mé neúspěchy i úmrtí v rodině). Vše jsem díky rebirthingu začala vidět jako požehnání a dary, vděčnost tak od té doby přirozeně prostupuje můj každodenní život.

Během sezení jsem se setkala s neznámými a srdečnými „průvodci“, o kterých jsem netušila, že je mám. Mohu s nimi komunikovat a nechat se vést. Je to ohromná úleva, cítit tak silnou podporu. Od rebirthingu jasně vnímám, že každá naše myšlenka nebo i odeslaná zpráva je energie, kterou vysíláme. Vybírám si proto, komu a čemu dávám energii. Život jsem přestala vnímat jako složitý, namísto toho jej vidím jako jednoduchý – ano, existují problémy a nesnadnosti, ale všechny mají svůj důvod, všechny nás něčemu učí a na všechny existuje řešení nebo odpověď. Je obrovská úleva takto vnímat život, a tím pádem ho i tak žít. Díky tomu se změnila (zjednodušila) má realita. Rebirthing mi spustil hojnost v životě, nikdy jsem nezažila tak silné spojení osobního rozvoje a hojnosti. Pracovní nabídky přicházely každé dva nebo tři dny, až jsme se s partnerem museli smát. Rebirthing mi tak dal možnost volby, jakým projektům se mohu věnovat a jakým ne. Také jsem opustila přesvědčení, že žena, která vaří a ráda se stará o domov, je „slabší“ než pracovně úspěšná žena. Vnímám, jak mě krášlení domova a vaření s láskou nabíjejí ženstvím. To mě podporuje celkově, tedy kromě jiných oblastí i mou práci. Jsou to spojené nádoby, není horší nebo lepší. To je má obrovská osobní revoluce J.

Na posledním rebirthingu jsem viděla a cítila, co ke mně cítí můj partner. To rozehnalo moje poslední strachy z opuštění, které jsem si nesla z minulosti a naplnilo mě obrovskou láskou a klidem. Děkuji za laskavé, přátelské a podporující vedení během sezení a za všechny předané dechové a meditační techniky. Díky rebirthingu u Tebe jsem (nová) žena.

Kateřina V., 27 let, Praha

O Satori dýchání jsem se dozvěděla na kurzech Martinovy ženy Natálie Tóthové a dost mě to zaujalo. Popátrala jsem po internetu a přemýšlela, jestli do toho jít. Poté, co jsem na sobě rok pracovala jinými metodami, jsem se rozhodla, že teď je ta správná doba.
Dnes už vím, že na Satori dýchání je v podstatě pokaždé ta správná doba, protože si vždy člověk vezme to, co potřebuje a co zvládne. Martin je úžasným průvodcem na cestě vnitřní transformace.

Každé sezení mi ukázalo další úroveň účinku vědomého dýchání. Prvních pár sezení se mi čistily energetické bloky - například po operacích. To je docela důležité, protože pokud nemůže energie v těle proudit bez překážek, tak je zaděláno na průšvih. V dalších sezeních jsem se od čištění posouvala k čerpání energie a navíc mi každé sezení nabídlo několik zajímavých postřehů a aha momentů z mé každodennosti, takže se mi spousta věcí hezky pospojovala. A došlo mi, proč se mi některé věci dějí/děly. A Martin na závěr vždy pomohl utřídit toto poznání a myšlenky. A to nemluvím o několika šikovných technikách, které využívám při řešení pracovních i soukromých výzev.

To, co jsem se pod Martinovým laskavým a moudrým vedením naučila, mi dodává spoustu energie - a to je k nezaplacení. Jsem moc ráda, že jsem mohla Satori dýchání absolvovat a všem svým známým, které by to mohlo zajímat, ho doporučuji.

Šárka P., 35 let, Brno

Po přečtení knihy RADIKÁLNÍ ODPUŠTĚNÍ jsem se osobně rozhodl provést REBIRTHING.

Po obdržení kontaktu na tebe, dostalo vše neuvěřitelný spád. Při první terapii jsem poprvé zažil zázrak.

Prožil jsem ohromující uvolnění, klid, vyrovnanost se sebou sama. Přišel jsem k tobě jako lidská troska, které se rozpadalo manželství a chtěl jsem spáchat sebevraždu.
Po tvých terapiích jsem dostal opravdu zase chuť žít a vnitřní cítění, že mám své místo na této Zemi.

Měl jsem dříve ze všeho obavy. Teď vím, že když mám cíl dá se vždy splnit.
Vyřešil jsem si svůj problém s mou dcerou, byl to jen můj problém, který jsem sám nedokázal vyřešit. Teď je každý den s dcerou překrásný a je to v tuto chvíli můj smysl Života.

Ještě ti moc děkuji, že jsi mě naučil žít v PŘÍTOMNÉM ČASE.
To je ten smysl všeho.

Vážím si i toho, že jsem tě poznal. Přeji ti do Života jen to nejlepší.
Tuto investici beru jako nejlepší v mém Živote, samozřejmě po mé rodině.

S nejsrdečnějším pozdravem

Honza P., 42 let, Německo

Ahoj Martine,
Moc Ti děkuju za Satori dýcháni.

Pomohlo mi přežít veliké změny v mém životě, dalo mi sílu pokračovat dál v osobním a duchovním rozvoji, naučilo zvládat stres a vymetlo mi ze života těžké stavy deprese.
Jsem opravdu moc vděčná, že jsem měla tu čest dostat se k Satori dýchání a naučit se cvičení, které mě každý den spojuje s vnitřním světem a dává mi pocit klidu, radosti a síly.
Taky mi pomohlo zhubnout a naučilo zacházet se signály, které mi vysílá moje tělo.
Připomnělo mi, jak důležitá je vděčnost a taky pravidelnost.
Každé setkání bylo jiné a stávalo se mi často, že už pár dní před sezením jsem začala pociťovat, které traumata a stresy budu zase "prodýchávat".
Z jednoho velmi těžkého vztahu v minulosti jsem si nesla oslabené srdce a lehkou arytmii se šelestí, která se po třetím dýchání začala vytrácet a dnes už nepociťuji žádné bušení srdce.
Děkuji.

Shramaniya Růsková

Našla jsem cestu sama k sobě
Když jsem byla v Brně na neurorestartu měl tam Martin vystoupení Osho Divine healing a mne to velice zaujalo tak jsem se dívala na jeho stránky a velice mne uchvátil rebirthing a hned jsem věděla, že to je přesně to, co hledám. V té době jsem byla na životním rozcestí a nevěděla jak dál. Ať jsem neustále pracovala na osobní rozvoji, pořád se nic nedělo a stála jsem byla na místě. V té době jsem hledala sama sebe, vůbec jsem si nevěřila a byla ve ...velkých stresech. V té době jsem měla udělat velké pracovní rozhodnutí ohledně změny místa, řešila jsem vztah s partnerem a vztah k sobě. Dnes jsem nesmírně vděčná, že jsem z tohoto rozhodnutí sešla. Uvědomila jsem si, že bych opět jela v mých sebedestrukčních kolejích. A opět bych vše začínala znovu a znovu.

Mé sezení s Martinem bylo velice intezivní a přínosné. Začala jsem sebe vnímat jako ženu a změnila jsem pohled na muže. Do teď jsem je brala jako neschopné. Dnes už vím, že tomu tak není a také jsem pochopila proč jsem je tak vnímala. Vnímala jsem je stejně jako moje máma a proto jsem nikdy nebyla ve vztahu štastná a pořád mi něco chybělo. A proto byly vztahy nefunkční. Ale ted když už to vím jsem schopná vše změnit.
Dnes se cítím velmi klidná a vyrovnaná, dobře zvládám stres a dokonce jsem přestala kouřit. Našla jsem cestu sama k sobě a vím, že se na sebe můžu vždy vzpolehnout.Když to dnes shrnu vše s čím jsem šla na rebirting, to se mi otevřelo a dostala jsem odpověd.Chtěla bych tímto poděkovat Martinovi za úžasné vedení při rebirtingu. Všem doporučuji je to úžasný zážitek a změní se vám život k lepšímu.

Lucie 35let, Kojetín

Jsem přesvědčená, že Rebirthing dýchání je účinné, protože jsem od dětství zkoušela různé uzdravující metody, ale až tahle metoda začala mít na můj mozek a psychiku pozitivní účinky. Od malička jsem byla nemocná z rozvodu rodičů jsem potom onemocněla epilepsií a psychickými problémy, které mi změnily povahu naprosto.Takže jsem bývala i v depresích, ale Satori dýchání mě uzdravilo, tak že se ze mě začala stávat zase vyrovnaná a zdravá osoba. Děkuji moc. ...

Navíc tahle metoda je velmi příjemná a člověk se potom cítí hezky, líbí se mi taky, že můžu tohle dělat potom taky sama doma a podle toho jak to cítím. Děkuji za pomoc

Lucie V., Zlín 27 let

Zkoušela jsem různé metody, jak zdokonalit svůj život, naučit se zvládat stres, zbavit se vnitřní neodůvodnitelné nervozity, bolestí hlavy, zaťatých sanic, depresí, úzkostí, sebevražedných tendencí a dalších zdravotních problémů způsobné nezvládnutým stresem a mým přístupem ke svému životu. Až kurz rebirthingu mi dal konečně naději, že najdu svůj vnitřní klid, ať se děje, co se děje. Mé rozbouřené duši se konečně daří se zklidňovat. Mám před sebou ještě hodně práce, ale již znám účinnou metodu, která mi pomáhá krůček po krůčku začít zvládat své žití v klidu. Mé zklidnění se projevilo i v okolí, méně konfliktních situací, dny jsou hezčí a myšlenky na únik ze světa jsou pryč. Vím, že když přijde nepříjemná situace nebo únava, vydýchám se a vše bude v pořádku. Velmi děkuji Martine za úžasné vedení a další rady a doporučení. Všem tento kurz doporučuji, stojí to za to.

Milena,42 let, Praha

Milý Martine, moc Ti děkuji za Tvé citlivé vedení, trpělivost, otevřenost a podporu při mých 10 lekcích Satori dýchaní. Satori mi pomohlo v těžkém životním období pochopit sama sebe, svoji situaci i své možnosti, očistit se od minulosti a najít sílu učinit důležitá rozhodnutí potřebná k ukončení něčeho, co v mém životě již delší dobu nefungovalo a bralo mi energii. Zároveň mi poskytlo příležitost, prožít skutečné "znovuzrození", pro mě ...naprosto jedinečnou, slovy jen těžko popsatelnou, život měnící zkušenost. Kdo ji neprožije, nepochopí...

Lenka, Praha

K Satori dýchaniu ma okrem túžby sebapoznania, prečistenia si podvedomia od neprospešných programov, otvorenie krčnej čakry pre laskyplnú komunikáciu a ako by ma správne Martin doplnil mojej DUŠE viedla aj VEĽKÁ ZVEDAVOSŤ.
Veď úprimne, všetci si asi povieme, že dýchať vieme, robíme to od narodenia, tak čo také na tom môže byť, čo môžem zažiť, čo sa pri tom deje. A ŽE SA DEJE!
Pri spomienke na prvé dýchanie som doteraz z prekvapujúceho zážitku v nemom úžase. Bol to riadny... MAZEC. V mojom cykle sedení/ležaní asi to najzásadnejšie, avšak každé z nich malo svoje čaro. Najviac som milovala záverečnú časť, keď som doslova v tele cítila “plávať”, pohybovať sa svoje bunky a tiež teplo, ktoré sa dostavovalo. Pocit ako keď si uzimená vleziem do teplého kúpeľa. ÚŽASNÉ!!!!
V praktickom živote sa účinky prejavovali/prejavujú v “maličkostiach”, žiadne radikálne zmeny, až na okamihy bezprostrednej radosti, ktorej som bola tak plná, že som mala pocit, že vyskočím z kože a vôbec som nepotrebovala podnet z vonka, radosť prichádzala zvnútra. Týchto okamihov pribúda a ja sa z toho teším, čo tú RADOSŤ ešte násobí. Veľmi sa mi páčili aj domáce cvičenia, úlohy a hlavne tie “kreatívne”.
Druhou “maličkosťou” bolo, že som SI DOVOLILA ZDIELAŤ SVOJE POCITY a UVEDOMENIA s blízkou osobou (pre mňa niečo tak neobvyklé hovoriť o tom čo cítim, vnímam) a na moje prekvapenie odozva bola VEĽMI POZITÍVNA, prišlo poďakovanie a ocenenie. Cítila som, že to potešilo a ja som sa presvedčila, že zo zdielania pocitov nemusím mať strach.
Z celého srdca ĎAKUJEM Martinovi za vedenie, odpovede na moje otázky a za to, že vďaka nemu je nám táto liečebná technika k dispozícii.
Je to jedna z NAJLEPŠÍCH INVESTÍCIÍ AKÚ VO SVOJOM ŽIVOTE PRE SEBA UROBILA.
Prajem samé krásne dni.
S láskou

Jana

Satori dýchání pro mě byla cesta do úplného neznáma. Reakce mého těla po pár minutách dýchání byly pro mě nepochopitelné. Martin mi vysvětlil, co se děje a pečlivě dohlížel na průběh. V jeho přítomnosti jsem se cítila klidná. Moje tělo jako by ani moje nebylo – neuměla jsem ho ovládat, přesto jsem se nebála. Probíhaly procesy, které jsem vnímala převážně na fyzické úrovni. Úžasný pocit uvolnění po dýchání byl až euforický. Vnitřní teplo a klid.
Každé z 10-ti dýchání bylo jiné. Reakce těla byly ke konci už minimální. Nemohu popravdě říct, jaké bloky jsem dýcháním odstraňovala. Neměla jsem vize, nevybavovalo se mi nic konkrétního. Koresponduje to však s jedním z mých úkolů – nemusíš všemu rozumět, nemusíš mít všechno pod kontrolou – důvěřuj. Výjimečné bylo dýchání, na kterém jsem byla krátce po smrti mé maminky. Bylo to hodně těžké, ale díky dýchání jsem s maminkou mohla setkat. Viděla jsem ji a cítila, že je v pořádku. Slzy mi tekly, ale přinesly mi smíření a zklidnění.
Děkuji Martinovi za trpělivou péči, za několik jednoduchých dechových technik, které jsem zařadila do každodenního života. Děkuji, že mě naučil čistit své nitro. Děkuji za spoustu inspirace, za řadu zajímavých knížek, za objevení neuvěřitelné síly dechových cvičení.
Po šesti měsících dýchání cítím změnu – jsem klidnější, přicházejí mi do života jiní lidé, než dříve, některé vzorce jakoby přestaly platit…
Děkuji Martinovi Bartoškovi a Satori dýchání a pokračuji na své cestě dál…

Zuzana, 47 let, Olomouc

Martina jsem poznala v rámci ÓM healingu (skupinové zpívání mantry Om), který na mě měl vždy naprosto zázračné a očistné účinky. Tak trochu jsem doufala, že Satori dýchání bude ještě účinější, což se v mém případě zatím úplně nepotvrdilo, ale může to být způsobeno náročnou situací v práci, kterou jsem v době návštěv procházela a stále ještě procházím.

I tak mi však rebirthing hodně pomohl, umožnil mi se na chvíli zastavit, zklidnit se a vrátit se zpátky k sobě, do své energie. Byla jsem si konečně schopná definitivně si přiznat, kdo jsem, lépe pochopit sama sebe, přijmout některé zvláštnosti a specifika. Stručně řečeno: přestala jsem se tolik obávat svojí jinakosti, ale naopak jsem jí začala jít alespoň částečně naproti.

Martinovi tímto děkuji za laskavé vedení a všem, kteří by na sobě rádi zapracovali a pustili do svého těla, mysli a duše trochu svěžího vzduchu, tuto zkušenost ráda doporučuji.

Eva K., 29 let, Praha

ENERGIE, KTERÁ TVOŘÍ TENTO SVĚT JE LÁSKA

Krátké zhodnocení absolvovaných 10 lekcí Rebirthingu.

Technika spojených dechů vnesla do mého života intenzivnější pocit propojenosti s Bytím. Rozumem jsem věděla, že jsme propojeni přes dech, ale teprve Rebirthing mne přinesl PROŽITEK propojenosti, prožitek jednoty pro mne naprosto něco fantastického. Plně jsem si uvědomila, že energie, která tvoří tento svět, je láska. Úžasný spirituální zážitek!

Z praktického pohledu mi toto dýchání přineslo kvalitnější život: více energie, více chuti do života, více radosti ze života, pociťují větší vnitřní klid. Přestal mne chutnat alkohol !! Cítím se úžasně.

Doporučuji lekce Rebirthing všem, kteří putují za hlubším poznáním.
Martine, děkuji Vám za laskavé vedení a předání tohoto vědění. Máte mou hlubokou úctu.

Iva B., Praha

Na Satori dýchání jsem se přihlásila, protože jsem už delší dobu měla pocit, že si život neužívám. Čím dál častěji se mi svíral hrudník s myšlenkou, že se nemohu nadechnout. Na Martinových stránkách mě zaujalo slovní spojení "znovuzrození pomocí dechu" a to jsem chtěla.

První lekce byla fajn, cítila jsem brnění v obličeji a na různých místech těla. Druhá až pátá lekce už byly o dost náročnější. Vyplavovaly se stará zranění, bolest a pocit bezmoci, často při dýchání odcházely slzy a prsty na rukou se mi kroutily v křeči, někdy jsem měla pocit, že už to nedám, ale vždy v pravou chvíli mě Martin ujistil, že je vše v pořádku a není čeho se bát.
Přestala jsem mít strach a rozhodla se jít stále dál a dál a prostě dýchat. Každé další dýchání bylo jiné, cítila jsem větší důvěru v sebe sama, ve své tělo. Cítila jsem krásné spojení se svojí duší. Poslední desáté dýchání už byla legrace, tělem mi procházela úžasná energie, jako bych byla na vrcholku hlavy připojená k nějaké dobíjecí spirále a skrze ni mi do těla proudila energie, chtělo se mi smát. Vrátila jsem se ke své Síle.

Když se mě teď někdo ptá, co se mi to stalo, že pořád tak svítím, velmi ráda odpovídám: "Přestože se svět kolem mě příliš nezměnil, uvnitř mě je to teď krásné."

Martine děkuji, jste skvělý průvodce.

S úctou Sylvia M., 39 let, Hulín

Jak Martin říká, je to dobrodružství....

Nikdy bych nečekal, co se vše může projevit, změnit, či spravit pouhým dýchání. Než jsem objevil Satori dýchaní, měl jsem pocit, že můj život si ne úplně řídím já sám, že jsem ovlivněn okolím a myšlenkami jiných a tím i brzděn. Chtěl jsem být zodpovědný za své chování jen já sám, být to JÁ a hlavně vědět, kdo jsem. Zde nestačilo jen chtít to změnit, ale změnit to. Přemýšlet o tom jak a kdy je první překážka v cestě. Teď. To je ta správná chvíle.

První sezení bylo pro mne velkým překvapením, protože takovou vlnu energie jsem nikdy necítil. Ono tvrdit, že to byly vibrace je stejné jako říci o Tsunami, že se jedná o drobnou vlnku. Samozřejmě, každý to bude cítit jinak a každý bude mít jiný průběh.
Po každém dýchání jsem se cítil lépe ať mě od té chvíle život zkoušel, mučil jak chtěl, ať se objevila přede mnou sebevětší překážka, díky Satori dýchaní jsem byl schopen ji překročit. Důležité je vytrvat a dělat vše tak, jak vnitřně pociťujeme.

Bylo neuvěřitelné, co se v mém životě obrátilo a změnilo za více než 2 měsíce a jistě by bylo zajímavé napsat, co se odehrálo, ale o tom to není a není to důležité, protože každý máme svoji cestu a díky Satori dýchání a Martinovi má již vede vzhůru.
Dechové cvičení mi pomohlo změnit to, co mi bralo energii, a navrátit se k sobě samému. Psát o tom, jak probíhalo sezení a co člověk dalšího pro to musí udělat, jestli to za to stojí a tak dále, je bezvýznamné, protože pokud někdo přemýšlí o změně života, poznání sebe sama, zbavení se strachů, bloků a působení okolí, tak nemá jen číst komentáře, ale jednat. Protože pokud o tom jen čtete, tak se jen bojíte udělat ten krok a vždy budete hledat jeden byť jen malý důvod, proč do toho nejít, tudíž pokud již víte, co dělat, tak přeji šťastnou "cestu" a užijte si to dobrodružství.

To, za co jsem celkově obzvláště vděčný je poznání Satori, Martina, změně, která přišla, a objevení sebe sama.

Děkuji, Martine, za to dobrodružství a za Tvůj čas.

Martin, 25 let, Praha

K Martinovi jsem se dostala na doporučení. Procházela jsem těžkou životní etapou, na prvním sezení jsem seděla plna obav, vystresovaná a bez energie. I přesto jsem se pevně rozhodla, že absolvuji všech 10 sezení, k Martinovi jsem vždy šla s vírou a nadějí na celkové zlepšení.

Každé sezení u mě probíhalo jinak, zpočátku jsem během dýchání usínala, ale Martin mě vždy jemně nasměroval zpět na vědomé dýchání.

Ač se to zdá neuvěřitelné, lekce dýchání je docela dřina a někdy to nebylo opravdu jednoduché, ale o to víc je pak člověk odměněn.

Mezi 6. a 7. sezením přišel zlom, byl to velmi hluboký a emočně silný zážitek. Pak už se to jen zlepšovalo, zároveň jsem dodržovala danné domácí úkoly a praktikovala dýchací techniky. Spousta věcí se v mém životě začlo hýbat, k lepšímu samozřejmě.
Jsem ráda a vděčná, že jsem mohla pod Martinovým vedením absolvovat Satori dýchání, pomohlo mi odbourat mentální bloky, snížit hladinu stresu.

Po všech 10ti lekcích jsem schopna kdykoli se rychle zklidnit krátkými dýchacími technikami a čelit tak nečekaným situacím.

Hanka K., 32 let,  Praha

Technika spojených dechů vnesla do mého života intenzivnější pocit propojenosti s Bytím. Rozumem jsem věděla, že jsme propojeni přes dech, ale teprve Rebirthing mne přinesl PROŽITEK propojenosti, prožitek jednoty pro mne naprosto něco fantastického. Plně jsem si uvědomila, že energie, která tvoří tento svět, je láska.

Úžasný spirituální zážitek!

Z praktického pohledu mi toto dýchání přineslo kvalitnější život: více energie, více chuti do života, více radosti ze života, pociťují větší vnitřní klid. Přestal mne chutnat alkohol !! Cítím se úžasně.

Doporučuji lekce Rebirthing všem, kteří putují za hlubším poznáním.
Martine, děkuji Vám za laskavé vedení a předání tohoto vědění. Máte mou hlubokou úctu.

Iva B.

Satori dýchání mi do života přineslo něco nového, neuchopitelného, jakoby do života začala proudit nová kvalita.

Cítím se sebevědomější, silnější, mám pocit, že jsem se našla, jo, to jsem já, najednou je tu něco, co tu už vždycky bude.

Našla jsem práci a začala otevřeněji komunikovat s partnerem. Postavila jsem se dvěma strachům. Jaké bylo překvapení, když jsem šla znovu do situací, které mě dříve tak strašily a zmrazovaly a najednou, tváří v tvář, se ten strach rozplynul, prostě tam nebyl.

Změnila jsem se já a tím pádem i svět kolem. Těším se na další malé velké zázraky.

Lucie K., 36 let, Ostrava

K Satori dýchání jsem se dostala náhodou, když jsem slyšela o Satori dýchání, nalezla jsem si na internetu, co Satori dýchání vlastně znamená. Poté jsem zjistila, že v Čechách se Satori dýchání věnuje Martin Bartošek, zhlédla jsem jeho stránky a rozhodla jsem se, že určitě chci tuto "terapii" podstoupit. Jsem velmi ráda, že jsem se pro to rozhodla.

Dříve jsem mé neúspěchy a komplikace v mém životě svalovala na mou minulost a že prostě nemám štěstí. Díky "Satori dýchání" jsem si uvědomila, že jsem sama zodpovědná za svůj život a díky tomu se mi žije o hodně lépe a jsem vyrovnaná. Beru věci tak jak přicházejí a jsem schopna skutečnosti mnohdy s radostí přijímat a vážím si každého dne, který prožiju. Dříve jsem byla relativně výbušná a jednala jsem dřív než jsem se nad tím zamyslela a mnohdy mě má reakce mrzela. Nyní jsem schopna ovládat své emoce (v dobrém slova smyslu - nejdříve se nad tou situací zamyslím a zeptám se sama sebe, co mně na tom vlastně vadí) a poté jednám s klidem. Toto je pro mne velmi přínosné a mohu říci, že jsem velmi spokojená a šťastná za vše, co prožívám.

Díky Satori dýchání jsem získala vyrovnanost, kterou jsem tolik postrádala.

Lucie R., Pardubice, 40 let

Co mi rebirthing přinesl?

Ahoj Martine, v práci jsem byl v neustálém stresu.

Tento fakt mě donutil se o stres zajímat a dozvěděl jsem se, mimo jiné, že stres nejen škodí zdraví a urychluje stárnutí, ale že taky zpomaluje nebo zastavuje osobní rozvoj, zajímavé.

Přišel jsem na to, že všechny metody, které účinně bojují proti stresu mají jedno společné: Dech.

Zvolil jsem Rebirthing na doporučení svého bratra, který ho už 2 roky praktikuje. Jsem mu za toto doporučení moc vděčný.

Z hlediska stresu, mi Rebirthing dává pocit, že mám věci víc pod kontrolou, jsem sebevědomější. Taky se změnilo to, jak interpretuji běžné situace. Mám více nadhledu a nerozčiluji se, super.

Ale u zpracování stresu to nekončí. Od té doby co dělám Rebirthing tak pozoruji další pozitivní změny v mém životě, například: Cítím se spokojenější, šťastnější, otevřenější, mám dobrou náladu, můj vztah s rodiči a mou rodinou se zlepšil, mám méně strachu z kontaktu s neznámými lidmi, celkově mám více energie, lépe se mi dýchá, lépe se mi žije, věci v mém životě se posouvají správným směrem.

Když si uvědomuji, co všechno dokázalo změnit prvních deset sezení Rebirthingu, tak jsem moc zvědavý, jaký dopad na můj život budou mít dalších 10, 20, 50 ... 100 dýchaní, které budu provádět už samostatně.

Martin byl vynikajícím průvodcem touto technikou. Jsem mu moc vděčný, že mě doprovázel na mé cestě k lepšímu životu. Mrzí mne, že jsem s tím tak dlouho otálel, kdybych Martina poznal dříve, spousta věcí v mém životě mohla dopadnou lépe, ale nevadí. Všechno se počítá, nikdy není pozdě začít znovu.

Daniel P, 37 let, IT konsultant, Praha

Technika Satori dýchání mě fascinovala v celém svém průběhu, kdy každé sezení bylo jiné a s každým sezením byly prožitky zajímavější a intenzivnější.

Hned při prvním sezení se po několika minutách praktikování tak běžné věci jako je dýchání (ač intenzivní) začaly uvolňovat bloky, což u mě vyvolalo nejdříve smích a poté pláč jdoucí opravdu až z hloubky duše, vystupovaly obrazy a vzpomínky na lidi a události, které byly uvnitř mě nevyřešené.

Při dalších sezeních sice ustoupil pláč, ale přišly silné křeče v rukou, kvůli nimž jsem chtěla další návštěvy vzdát. Nicméně křeče se mi časem podařilo ovládat, což nakonec vedlo k neuvěřitelným pocitům naplnění energií, která prošla jako silná vlna mýma rukama, v mžiku odvedla veškerou křeč pryč z těla a zanechala za sebou úžasný a velmi intenzivní pocit uvolnění, odevzdání se, blaženosti a pulzování energie v celém těle – prožitek jako z jiného vesmíru. Tento pocit se mi občas vrací i bez intenzivního dýchání – ve spánku, v meditaci, při náhlém probuzení… Něco tak úžasného jsem skutečně nezažila.

Po absolvování všech deseti lekcí se cítím být vyrovnanější, otevřenější k okolí, s lepším vztahem k sobě a se snahou a odvahou urovnat vztahy z minulosti, kvůli nimž bloky ve mně vznikly.
Děkuji, Martine.

Eva V., 32 let, Praha

Jsem vděčný lidem a okolnostem které mě přivedly k Satori dýchání. Je úžasné co dokáže dech. Během deseti lekcí dýchání jsem se celkově zklidnil, naučil se lépe dýchat. Jsem vnímavější, trpělivější, cítím příval energie a radost ze života.
Děkuji Martine za nevšední zážitek a rád jsem Tě poznal

Vašek Z., 42 let, Praha

Děkuji Vám za příjemné vedení Satori dýchání.
Co mne vedlo po změně: byla jsem často podrážděná, nervózní, neklidná, stále jsem spěchala a hlavně byla bez energie. Vše jsem si uvědomovala, jen jsem nevěděla jak to sama změnit. Teorie je všude dost, ale chybí praxe. Ne náhodou jsem objevila Vaše stránky a výborné recenze.

Při prvním sezení jsem pocítila obrovské zklidnění, uvědomění sebe sama, které jsem doposud nikdy nezažila. Byla jsem sama se sebou, setkala jsem se svou Duší. A doma mě hned čekala první zkouška, kterou jsem ustála.
Každé další sezení bylo něčím jiné. Zjistila jsem, že se mám spoléhat na sebe a své rozhodnutí, více si věřit, ničeho se nebát. A hlavně, když něco chci, tak to dokáži!
Děkuji Vám Martine za Vaši práci, Vaši milou komunikaci a zato, že jste.

Martina S., 35let, Praha

Ahoj Martine,

konečně jsem se dostala k napsání zpětné vazby na satori dýchání.
Ve chvíli, kdy jsem uznala, že jsem se věnovala mé psychické stránce hodně a najednou si uvědomila, že tělo je totálně vyčerpané rozhodla jsem se pro satori dýchání.

První sezení jsem nevěděla, co mě čeká. Netušila jsem, jak náročné může být hodinu intenzivně dýchat. Fyzické projevy jsem měla silné. Nejvíc mě překvapil pocit - že se dusím - i když jsem dýchala.

Při tom se mi jasně vybavoval jeden minulý život za druhým ... vražda, úmrtí u porodu, znásilnění. Zajímavé bylo, že jsem cítila, jak dechem odchází "něco" z bříška, zad .... byl to film. Cítila jsem to, no nebolelo to.

Na další sezení se mi moc nechtělo jít. Opakovaně jsem "nedokázala" přijít včas. Proces při dýchání byl fyzicky náročný, ale po skončení jsem byla tak uzemněná, v sobě, v klidu, že jsem se ráda vracela.

Po asi polovině sezení mi již obrazy z minulých životů nepřicházeli, spíš jsem jenom cítila tlaky v hlavě. Prý se minulost dostatečně pročistila. Tlaky v hlavě ustáli a najednou jsem byla krásně přítomná.

Asi měsíc po ukončení deseti sezení jsem si slibovala, že budu doma pravidelně dýchat, no nedostala jsem se k tomu.

Až jednou ... byli jsme ve velkém obchoďáku a po dvou hodinách hledání v přeplněných prostorách jsem najednou podlehla stresu, cítila jsem se vyčerpaná a dezorientovaná. Úžasné bylo, jak jsem automaticky podvědomě začala rychle dýchat, akorát s menší intenzitou, potichu. Po chvilce jsem se začala dostávat z úzkosti, uvědomila své tělo a dostala jsem se do pohody.

Taky při cestě z práce po náročném dnu jsem samovolně začala dýchat a pocit kamene v bříšku pominul.

Děkuji Ti za skvělé vedení i Tvoji trpělivost se mnou.

Všem satori dýchání vřele doporučuji.

Mirka K., Praha

Dobrý den,
rád bych napsal pár vět ohledně mé zkušenosti se satori dýcháním. Během posledních12 let jsem zkusil mnoho způsobů jak odstranit mé strachy a dlouhodobé zdravotní problémy. Všechny dosavadní způsoby částečně pomáhaly, ale stále jsem k terapii někoho potřeboval. Což mi nevyhovovalo, neboť jsem často nedokázal slovy vyjádřit můj problém a druhá strana mi né vždy plně porozuměla. ...

Satori dýchání mi přišlo jako vhodný způsob jak pomocí svého vlastního dechu mohu pomoci sám sobě. Po prvním sezení na zkoušku, jsem neváhal a zaplatil si všech zbylých 9 sezení. Během prvního dýchání jsem totiž poznal co všechno je ukryté v tak běžné činnosti jako je náš vlastní dech. Po několika sezeních jsem začal trochu pochybovat o účinnosti této terapie, ale pokračoval jsem pod vedením Martina v dalších sezeních.

Martin mě příjemně provedl každým dýcháním, i když mi často jeho slova nedávaly smysl, tak v posledních sezeních mi vše docházelo a do sebe zapadalo. Proto doporučuji minimálně 10 sezení absolvovat. Každé sezení bylo jiné a naučilo mě něco o sobě. Doslova zlom jsem pocítil v 8 sezení, kdy se nedůvěra a pochyby rozplynuly a oddal jsem se důvěře.

Od té doby je pro mě můj dech průvodcem ať už dělám cokoliv. V běžném životě si nyní více všímám sám sebe, svého dechu, svých tužeb a cítím se velice inspirován. Pozoruji, jak se můj život směřuje správným směrem, je více v souladu se mnou, pociťuji více energie, zase sportuji.

Co je pro mě nejdůležitější, tak tento proces nekončí a po 10 sezeních pokračuji s dýcháním sám doma. Cítím, že mám v sobě ještě spoustu témat k rozdýchání.

Díky Martine.

Jirka J., 32let, Šumperk

Satori dýchání jsem absolvovala u pana Bartoška během čtyř měsíců. První sezení nebyla jednoduchá, uvědomovala jsem si, kolik nevyjádřené agrese a vzteku ve mně bylo v důsledku toho, že jsem tyto pocity nevyjádřila, ale strávila dovnitř. A vše nyní chtělo jít ven na povrch, nedalo se skoro ležet a dýchat bez přestání více než hodinu, protože jsem dech ve stresových situacích měla tendenci spíš zadržovat ...

Hned při prvních sezeních se začala objevovat velká témata - prenatální období, porod a dětství, vztah s tátou. Hlouběji a hlouběji do podvědomí, aby se vše mohlo ještě jednou prožít, uzdravit a stát se novou zkušeností.

Uvědomovala jsem si, že jsem si zážitky z těchto období s sebou nesla dál do současného života a neustále se opakovaly. Bylo krásné a uvolňující toto smět prodýchat a uvolnit. Postupně se přidávaly situace, které jsem neuměla jinak zpracovat a taktéž čekaly na vyřízení v této terapii.

Další lekce už byly pro mě lehčí, přidala se radost z přítomného okamžiku a hluboký, vnitřní klid, který trvá i po skončení Satori dýchání.

Tuto techniku doporučuji všem, kteří chtějí na sobě pracovat nebo si pročistit minulost a nahlédnout do svého raného dětství. Připadám si jemnější a jakobych odhodila masky, které nepotřebuji, našla více sama sebe. Uvnitř mně je zvláštní prázdnota, rozpuštěná všude kolem i okolo a bez myšlenek, stav rozšířeného vědomí, kde můžu vše nechat volně plynout a nezasahovat do toho. Prožila jsem krásné a přímé napojení na mou duši a vnímala své fyzické tělo poprvé jinak.

Toto poznání a obohacení bych přála každému. Můj život je nyní více naplněn vděčností.

Děkuji také velmi za láskyplné a vstřícné vedení panem Bartoškem.

Míša, 34 let, Jablonec nad Nisou

Děkuji  Martinovi za jemný, vnímavý přístup na kurzu Rebirthingu a za možnost tuto skvělou metodu používat . Při každém setkání se mi z podvědomí  vyplavovala a transformovala nedořešená osobní i rodinná témata. Dýchání mi také velmi pomohlo zvládnout období silného stresu v zaměstnání, během 10 minut spojeného dechu se rozplynula bolest hlavy a  rychle odezněly příznaky virózy. Také se mi při spojeném dechu snadno objevovalo řešení problémů a přicházela různá uvědomění. Například to, že mám dotahovat věci do konce a také teď vidím kladné stránky vlastní práce.

Yvona D, 52 let, Brno

CELÝ ŽIVOT SE ROZBĚHNUL

Už dříve jsem zkoušel různé meditace a věnoval se pozitivnímu myšlení, ale nepřinášelo mi to úplně ty pocity nebo situace co jsem hledal. Až na rebirthingu jsem poznal velice silnou energii, která je všude kolem nás a stačí se jenom pořádně nadechnout.

Od té chvíle jsem si uvědomil, že i to co nevidíme tady je, záleží jenom na tom kdo tomu věří a kdo ne. Už během deseti sezení, které jsem podstoupil, se celý život jakoby rozběhnul. Přišli správné nabídky, správní lidé, správná rozhodnutí a všechno to jde skoro úplně samo. Už i meditace je pro mne naprosto jiný zážitek než před tím.

Je to opravdu úžasná zkušenost a jsem velice rád a vděčný, že se ke mně rebirthing dostal, a že jsem se dokázal přinutit tam jít, protože dokud se to nezažije na vlastní kůži, budou to pořád jenom povídačky.
A já to zažívám dál, děkuji.

Honza Z., 29 let, Plzeň

VŠE JE ABSOLUTNĚ JINAK

Mám za sebou 10. lekci rebirthingu s Martinem. Lekce pro mě byly většinou velmi náročné a bez přítomnosti Martina bych je jen stěží zvládla. Během lekcí se u mě většinou střídaly velké křeče, převážně v rukou s následným usínáním. Někdy přicházely návaly bezmoci.

Po prvním sezení se mi výrazně zlepšil můj špatný sluch. Někdy po třetí lekci se mi zlepšila motorika těla. Hodně jsem do té doby zakopávala, občas špatně chytala rovnováhu. Postupně se také zlepšoval můj psychický stav. Plně jsem převzala zodpovědnost za to, co se v mém životě děje. Do života mi přišla nová, úžasná práce, začali přicházet úžasní, inspirativní lidé. Největší zlom přišel na deváté lekci. Od té doby je vše absolutně jinak. Tento stav nemůžu vlastně ani popsat.

Nejúžasnější na celém rebirthingu je, že objevíte ve Vašem dechu, v tom co berete jako obyčejnou, samozřejmou věc něco, co je absolutně osvobozující. Odpuštění mi otevřelo dveře, ale můj dech mi umožnil z těch dveří vykročit.

Děkuji Martinovi za tento krásný dar.

Lenka B., 25 let, Praha

K rebirthingu mě přivedla informace z knížky „Radikální odpuštění“.

Po počátečních obavách, že nebudu mít kontrolu nad tím, co se se mnou děje, skončilo moje první satori dýchání nebývalou euforií. A už během dýchání jsem zažíval stav radosti a neudržitelného nutkání k smíchu bez jakékoliv příčiny.

Rebirthing je vynikající metoda k odstranění stresu, k hluboké relaxaci, zklidnění a načerpání energie. Martin mi ochotně odpověděl na všechny moje otázky a vytvořil atmosféru důvěry a pocit bezpečí, což považuji pro začátečníka za dost důležité.

V průběhu jednotlivých dýchání se objevovaly křeče, zejména v prstech a zápěstí a pak okolo úst a očí. Ty však postupně mizely a na posledním dýchání už jsem cítil jen velmi příjemné proudění energie celým tělem.

Výhodou je, že po absolvování celé série 10 návštěv lze tuto metodu bezpečně praktikovat individuálně. Doporučuji všem.

 Petr H., 50 let Brandýs

Děkuji za skvělou zkušenost

Satori dýchání mi doporučila kamarádka, a když jsem si pak o něm četla na Martinových stránkách, věděla jsem, že to je něco pro mě.

První lekce byla nejtěžší a úleva, kterou jsem po ní zažívala, byla velkou odměnou. Po dýchání jsem se vždy cítila uvolněně, plná energie a s naprostým klidem v duši. Celkově jsem klidnější, vyrovnanější, sebevědomější, už nemám tolik strachů v sobě a posílila se moje intuice, které nyní více důvěřuji. Také více soucítím s lidmi, místo abych je nějak soudila, a mám více lásky v sobě. A v poslední době si přitahuji více štěstí do života.

 Děkuji i za dechové cviky, které mě Martin naučil během lekcí a které si mohu provádět kdykoliv doma.

Satori dýchání doporučuji všem, kteří na sobě chtějí pracovat, více se duševně rozvíjet a zbavit se různých emočních a fyzických bloků.

Martine, moc děkuji za skvělou zkušenost a příjemné vedení při terapiích.

Monika L. 30 let, Zlín 

Píši novou kapitolu života

Působení rebirthingu je skutečně obrovské. Vědomé dýchání přineslo do mého života více klidu, rozvahy a uvolnění. Konečně si začínám vědomě užívat život a mám pocit, že začínám psát novou kapitolu svého životního příběhu, tentokrát však ke své spokojenosti.

Celkové prožívání života je poněkud klidnější, dokonce i mé okolí poznalo změnu v mém nitru.
Také na fyzické úrovni stále trvající bolesti zad během rebirthingu náhle odezněly.
Nyní metodu využívám doma kdykoliv chci nebo potřebuji rozproudit vnitřní energii.

Děkuji Martinovi za jeho báječné vedení.

Radka H., 29 let, Praha

Ahoj Martine,

tak 10 lekcí Satori dýchání za mnou a v mém životě velké změny. Když jsem se hlásila na Satori dýchání tak mým prvotním podnětem bylo vydýchat z těla nahromaděný stres za řadu let v práci, postupně přibylo i téma odpouštění a když jsem k Tobě mířila na první hodinu tak mi došlo, že je tam ještě další důvod, ten nejdůležitější, a to cesta k Duši, což jsi mi hned při prvním sezení sám potvrdil.

Celý cyklus měl svůj vývoj a zpočátku, přiznávám, to nebylo vůbec lehké. Na první lekci jsem po 5 minutách myslela, že to nezvládnu a to zejména fyzicky, dýchání mi přišlo náročné a pro mě byly probíhající změny opravdu velmi intenzivní a nepříjemné. No naštěstí jsem se nevzdala a neodešla a pokračovala dále.

Několik dalších lekcí jsem trochu prospávala, možná to byl i trošku únikový manévr, ale Ty ji vždy bděl nad správným průběhem lekce. Postupně se nepříjemné fyzické pocity mírnily, a pak to nastalo, po 7. lekci přišel obrovský zlom, úleva, pocit lehkosti, radosti, volnosti a štěstí - a tyto pocity tam už zůstaly.

Poslední 10. lekci jsem měla s odstupem, jak se nám to seskládalo, a to už byl naprosto úžasný zážitek, z kterého jsem otevřela oči ve svém plném klidu a síle. A to vše tam stále je a už i zůstane.

Děkuji za terapii a za to, že tak úžasnou techniku předáváš dále lidem, přeji Ti hodně štěstí a lidí rozdýchaných do lepšího života.

Mirka M., 40 let, Brno

Satori mi pomohlo na mojí cestě za duchovním poznáním. Usnadnilo mi uvědomit si, jaké jsou moje bloky a začít na nich pracovat. Během několika měsíců, ve kterých jsem terapii podstoupila, se v mém životě stalo hned několik zázraků. Zázrakem bylo též to, že jsem se jim otevřela. Martin říká "Otevřete se zázrakům!" během terapie. Může to znít absurdně, ale samo dýchání je zázrakem a pomohlo mi uvědomit si, že se jich mnoho dalších může stát. Martin mi vždy dal pocit klidu a prodiskutoval, jak na proces reaguji. Rozhodně bych se na něj spolehla znovu. Cítím se totiž výrazně lépe a více spojena sama se sebou.

Djali V., 30 let, Praha

Co mi 10 ležení Satori dýchání přineslo, respektive odneslo?

Vzpomínám si, že v každém týdnu se mi v každodenním životě objevilo něco, co se následně při dýchání řešilo.

Po 10 sezeních jsem v mnohém jiný člověk. Rozpustilo se mnoho starých strachů, které mě drželi v životě zpátky a bránili jít vpřed. Nejvíce mi však Satori dýchání pomohlo v odstranění velmi hlubokého smutku, který ve mně neustále byl. Můj život před začátkem dýchání byl naplněn smutkem a srdceryvnými pocity.

Stává se mi, že často ještě pociťuji starý strach, když mám jít do určitých situací, ve kterých jsem dříve byla nervózní. Zjišťuji však, že když v těch samých situacích jsem nyní, cítím se mnohem klidněji.

Nejvděčnější jsem za zmíněné rozpuštění smutku a dechové techniky, který mi pomáhají být v životě vyrovnanější. Děkuji.

Hanka P., 27 let, Praha

Milý p. Bartošek

S manželom sme absolvali u Vás 10 sedení vedomého dýchania - rebirthingu. Chceli by sme  Vám  poďakovať za Vaše porozumenie, trpezlivosť a citlivý prístup. na sedeniach, ktoré nás vnútorne veľmi obohatili.

Cítila som sa u Vás vždy dobre, bezpečne a tešila sa vždy na ďalšie stretnutie. čo prinesie. Akú úľavu na duši a aké nové poznanie získam. Dýchaním som sa pomaličky zbavovala nepotrebných a zbytočných záťaží, ktoré mi bránili žiť život ľahšie a spokojnejšie. Prešla som vlastným očistným procesom, ktorý mi pomohol objaviť kus samej seba. Objaviť svoje potlačené a nevyužité danosti a získať presvedčenie, že ich môžem  s dôverou  kedykoľvek použiť..

Spolu s manželom sa  cítime teraz uvoľnenejší, vyrovnanejší a radostnejší. Pozorujeme posun aj vo fyzickom zdravi. Manželovi sa vylepšilo zažívanie, uvolnila sa mu stuhnutá chrbtica a pociťuje celkove skľudnenie, začo je Vám veľmi vďačný. U seba som spozorovala  výrazné zlepšenie u očí. Oči už nie sú také smútne ako predtým, očné bielka sú jasnejšie, z čoho mám veľkú radosť.

Ešte raz Vám pekne ďakujeme.  Radi Vás privítame v Bratislave,  prídeme si s Vami zacvičiť .

Pozdravujeme Vás a prajeme pekný zajtrajšok.

Olga a Karol H. 56 rokov, manželia, Bratislava

K Satori dýchání jsem se dostala přes Om healing a cvičení Osho divine healing. Rozhodnutí jít na Satori bylo spontánní. Přišla mi myšlenka, že bez něj zahynu.

Asi nejsilnější bylo první sezení, resp. ležení . Po prvotním... poměrně silném cukání těla, hlavně rukou a nohou, mě zalil absolutní pocit štěstí, resp. silné lásky sama k sobě, kdy jsem sama sebe hladila a věřila, že vše v dalším životě zvládnu. I další sezení byla hodně zajímavá. Od pana Bartoška se mi dostávalo vysvětlení různých situací, rad a především víry, že vše bude dobré. Po 10 týdnech se cítím plná života, bez chutě na alkohol, která předtím byla poměrně silná, klidnější, trpělivější, více přemýšlející, naslouchající a méně mluvící. Mé emoce se hodně zklidnily a přinutila jsem se pravidelně doma dělat další dýchací a jiné techniky. Budu v nich pokračovat sama doma a věřím, že se už navždy stanu tvůrcem svého života bez padání do role oběti. Za to patří velký dík mému učiteli Martinovi Bartoškovi.

Marcela K., 46 let, Praha

K rebirthingu mě přivedla zvědavost a chuť udělat pro sebe něco dobrého.
První 5-6 sezeni byly velmi fyzicky bolestivé. Chtěla jsem hned vstát a odejit. Bolely mě ramena, ruce byly v křeči tak, že ještě dlouho po sezeni jsem je nemohla rozevřít. Na druhou stranu mě ten stav ukázal kolik bolesti a uložených, nevyjádřených emocí moje tělo obsahuje. Tyto emoce bohužel nedávají možnost žít naplno. A to byla pro mě právě motivace, proč se jejich prostřednictvím rebirthingu zbavit.

Právě u rebirthingu jsem pochopila sílu dechu. Je neuvěřitelné, co dech dokáže a hlavně, že tuto sílu máme pořád k dispozici. Musíme se jen naučit jak správně ji používat.

A proto rebirthing všem jen doporučuji - pro jeho léčivé a uklidňující účinky.

Moc jsem Martinovi vděčná za takovou zkušenost!

Tatiana, 37 let, Praha, Rusko

Martina Bartoška jsem poznal na doporučení koncem léta 2013. Pár týdnů na to jsem měl chuť začít psát knihu s názvem "život začíná po čtyřicítce" Právě tolik jsem v průběhu 10ti lekcí oslavil a snad nikdy jsem se necítil tak dobře. Zkusil jsem v životě skutečně mnoho věcí, procestoval svět a experimentoval s posunováním všemožných osobních hranic. Dosáhl jsem významných úspěchů a zažil i nemalé krachy. Žádné techniky, zkušenosti ani myšlenky mě však nezasáhly do života natolik jako satori dýchání.

Rebirthing, síla a moudrost životní energie, která nejlépe ví, co potřebuji a kam mě má vést mi "bez zbytečných řečí" a bez nutnosti mého "usilovného soustředění se" pomohla pomáhá přeskládávat věci tak, že dávají smysl. Čím méně jsem ji do něčeho tlačil, tím více mi pomáhala a dávala klid.

Fyzické i duševní projevy a pocity, které s sebou rebirthing nese jsou jen předzvěstí a doprovodným jevem toho hlavního, co satori dýchání přináší - života, který je mnohem více v souladu s tím, co každý možná někde v hloubi cítí a chce, ale nemá odvahu, sílu nebo čas to žít...

Jsem sotva na začátku, ale jsem si jist, že směr je správný a přesně takový, jaký má být

Petr V., 40 let, Zlín

Martina jsem znala ze cvičení Osho divine healing. Když jsem se dívala na jeho stránky, velice mne uchvátil rebirthing a hned jsem věděla, že to je přesně co hledám. V té době jsem byla na životním rozcestí a nevěděla jak dál. Neustále jsem pracovala na osobním rozvoji, ale pořád se nic nedělo a stála jsem na místě. V té době jsem hledala sama sebe, vůbec jsem si nevěřila a byla ve velkých stresech. V té době jsem také měla udělat velké pracovní rozhodnutí ohledně změny místa, řešila jsem vztah s partnerem a vztah k sobě. Dnes jsem nesmírně vděčná, že jsem z tohoto rozhodnutí sešla. Uvědomila jsem si, že bych opět jela v mých sebedestrukčních kolejích. A opět bych vše začínala znovu a znovu.

Mé sezení s Martinem bylo velice intenzivní a přínosné. Začala jsem sebe vnímat jako ženu a změnila jsem pohled na muže. Do teď jsem je brala jako neschopné. Dnes už vím, že tomu tak není a také jsem pochopila, proč jsem je tak vnímala. Vnímala jsem je stejně jako moje máma a proto jsem nikdy nebyla ve vztahu šťastná a pořád mi něco chybělo. A proto byly vztahy nefunkční. Ale teď, když už to vím, jsem schopná vše změnit.
Dnes se cítím velmi klidná a vyrovnaná, dobře zvládám stres a dokonce jsem přestala kouřit. Našla jsem cestu sama k sobě a vím, že se na sebe můžu vždy spolehnout. Když to dnes shrnu, vše s čím jsem šla na rebirthing, to se mi otevřelo a dostala jsem odpověď. Chtěla bych tímto poděkovat Martinovi za úžasné vedení při rebirthingu. Všem doporučuji, je to úžasný zážitek a změní se vám život k lepšímu.

Lucie J., 35 let, Zlín

Přesně před rokem mi kamarádka řekla o knize Radikální odpuštění. V ní mě v jedné kapitole zaujalo Satori dýchání. Začala jsem se po něm pídit na internetu. Bohužel bezvýsledně. Usoudila jsem, že ho u nás asi nikdo nedělá.

Na jaře jsem začala chodit na cyklus cvičení Osho Divine Healing k Martinu Bartoškovi. Zde jsem zjistila, že Martin Satori dýchání nazývá Rebirthing. V červnu jsem pod jeho vedením absolvovala první dýchací lekci. Celkem 10ti dílný cyklus se uzavřel v říjnu. Každé dýchání bylo jiné, zpočátku byly vjemy velmi intenzivní, postupně jemnější.

Pokaždé jsme s Martinem hovořili o tom, co se dělo. Dříve jsem netušila jakou má dech moc. Satori dýchání mě určitě posunulo na mé cestě a já jsem vděčná za tu "náhodu", díky které jsem měla možnost se tuto léčivou metodu naučit.

Děkuji Martinovi za jeho trpělivé a laskavé vedení.

Katka A., 37 let, Praha

Jako bych otevřela okna v dlouho nevětrané místnosti.

Odkaz na rebirthing mi poslala kamarádka. Slovo, které jsem nemohla vyslovit ani v duchu mi ale vrtalo hlavou. Je zvláštní, jak se člověku zvýrazní to, co v danou chvíli potřebuje. Rozhodla jsem se okamžitě....

Každé dýchání bylo pro mě úžasným překvapením i zážitkem. Co mne však překvapilo nejvíc, bylo to, že má vnitřní proměna přinesla velké změny i v mém vnějším životě. Než jsem začala s rebirthingem, žila jsem ve svých strnulých přesvědčeních a zásadách, o kterých jsem si myslela, že do konce života nezměním a dokonce jsem na ně byla i pyšná. Pravda byla ale ta, že jsem žila bez posunu a přešlapovala na místě.

Už první dýchání se mnou zamávalo a převrátilo mé zásady vzhůru nohama. A tak to šlo až do konce. Nejvíc mi pomáhalo to, že můžu po každé terapii všechno říct Martinovi, který trpělivě naslouchá a některé symboly vysvětlí. Díky Martinovi jsem se opravdu nebála toho, co uvnitř při dýchání přicházelo a znovu a znovu mě rozdýchával, když jsem se ztrácela. Když se dívám na terapie zpětně, usmívám se. Cítím se jako rozmrzlá Nastěnka, kterou políbil Ivánek ve známé pohádce. Jako bych otevřela okna v dlouho nevětrané místnosti. Cítím vánek a posun. Poprvé v životě jsem cítila, jak proudí energie a jak dobře mi může být. Rebirthing doporučuji všem svým přátelům-vyslovuji to slovo nahlas a s úctou.

Šárka Š., 39 let, Hodonín

Dobrý den Martine, 
co se vlastně událo během mých deseti sezení rebirthingu? Událo se mnoho dobrého. Myslím, že dýchání je úžasná věc a když je možnost aby Vám někdo dělal průvodce, není o čem váhat.

Každé jednotlivé sezení bylo jiné co se týká detailů, jedno měly všechny společné. A to byla a je sounáležitost se světlem, Bohem či vesmírem. Pocit jistoty a lásky, pocit, který je důležitý v běžném životě a v každém okamžiku. Děkuji za proces a děkuji za možnost se naučit využívat dech k ozdravení organismu a všech  dalších úrovní těla.

Marcela Ch., 43let, Brno

Vážení návštěvníci stránek Martina Bartoška,

jmenuji se Karel Svoboda a právě jsem v těchto dnech u Martina úspěšně zakončil "kurs dýchání" - Rebirthing.

K samotnému dýchání jsem se dostal přes shlédnuté video "Peníze a spiritualita", které je na těchto stránkách a kde měl Martin úvodní sekvenci, kde mimo jiné hovořil o Rebirthingu...

Tento rozhovor o možnosti vědomého  dýchání mě zaujal, našel jsem na internetu kontakt na Martina a zavolal jsem mu.
Domluvil jsem si s ním první schůzku, která byla pro mě přinejmenším trochu zvláštní, mluvil na mě jakýsi příjemný pán, který mi pokynul abych si lehl na lehátko, zavřel oči a zhluboka dýchal,
po pravdě jsem zpočátku vůbec nevěřil, že tento způsob je transformační a že by snad mohl přinést do mého života byť sebemenší změnu, ale nějak podvědomě jsem cítil, že to je to, co při mé transformaci hledám a potřebuji...

Po této první hodině jsem jel domů se smíšenými pocity, podvědomí mě říkalo jednu informaci a rozum druhou...byl jsem trochu rozpolcen, nicméně jsem vytrval až do konce a s každou přibývající lekcí, jsem se cítil stále uvolněnější, klidnější a spokojenější.

Neuvěřitelné pocity, které jsem při každém dalším sezení/ležení/ měl, vám popsat ani nedokážu a to, že jsem se  naučil vědomě dýchat, mě vždy posune o další krok v mé transformaci...

Pro informaci uvádím, že jsem zároveň s Rebirthingem začal navštěvovat Martinovy kurzy a semináře OSHO DIVINE HEALING  a OM HEALING, i zde cítím velký posun mého vnímání a příval životní energie právě ve spojení s vědomým dýcháním...

Na závěr mi dovolte vážení čtenáři těchto řádků mé konstatování a prohlášení:

Rebirthing je transformační metoda, při které se naučíte dýchat a vaše duše a vědomí se začne posouvat tím správným směrem.

Maximálně tuto transformační techniku doporučuji a děkuji skvělému učiteli Martinovi Bartoškovi za jeho činnost a působení v tomto životě a na této planetě...
děkuji, děkuji, děkuji,

Karel S., 50 let, Litoměřice

S Martinom som sa prvý krát stretol na energetickom cvičení Osho Divine Healing v dome Maitrea ktoré precvičoval. Cvičenie bolo skvelé, relaxujúce  a odchádzal som s pocitom vyrovnanosti ktorý ma sprevádzal i nasledujúce  dni. Po nejakej dobe som ale cítil potrebu skúsiť niečo hlbšie čo by ma  posunulo ďalej. Vedel som že Martin je lektor z kterého vyžaruje dôvera a  skúsenosti a voľba teda padla na Satori dýchanie, o ktorom som předtím vôbec nič nevedel.

Pred prvým sedením mi Martin všetko vysvetlil, čím budem asi prechádzať a ja som bol teda pripravený skúsiť dýchanie. Koncept  je jednoduchý, neustálym spojeným dýchaním dostávate do seba energiu ktorá pomáha liečiť, odbúrava stres, dodáva vyrovnanosť a mnoho ďalších  užitočných vecí. Čo som ale nečakal bol úžasný stav vedomia do ktorého som sa po hodine dýchania dostal, a to už na prvom sedení. Mám skúsenosti s meditáciou v sede, ale takú hĺbku akú som zažil cez Satori dýchanie počas normálnej meditácie ťažko dosiahnem. Po prvom sedení som bol nadšený a odhodlaný na ďalšie.

Absolvoval som celkovo 10 sedení na ktorých mi Martin  dával ďalšie jednoduché ale veľmi užitočné cvičenia ktoré dnes, po  niekoľkých mesiacoch od prvého sedenia stále využívam. Rovnako i od 10  minútového dýchania, po hodinové, ktoré sa snažím praktikovať ako často to pri pracovnom nasadení ide. Namiesto kávy stačí pár minutové dýchanie a  cítim viac energie a môžem sa koncentrovať oveľa lepšie. Jedine si to chce dať pozor aby som nedýchal neskoro večer, pretože tá pulzujúca energia je tak silná že je problém potom zaspať. Keď sa na to celkovo pozerám, Satori dýchanie je asi tá najužitočnejšia vec ktorú som sa naučil a dnes  praktikujem. Od praktických výsledkov ako vitálnosť, urýchlené liečenie, vyrovnanosť a pokoj na duši, zmiernenie frustrácie a pochmúrnej nálady až po spiritualitu a spojenie s jednotou ktoré môžem zažiť. V jednoduchosti  je krása a Satori je toho plne príkladom. Dýchanie, to čo robíme denne,  ale viac v tempe a hĺbke a dokáže zázraky. K tomu Martin je výborný lektor u ktorého cítite že ste v správnych rukách a počas dýchania cítite že sa  vám nič zlé nemôže stať i keď by sa vynárali nejaké negatívne emócie.

Vlado S., Praha, 27 let

O metodě rebirthing jsem se dozvěděla od své maminky, která díky této metodě vyřešila své problémy s krční páteří a s migrénami. Sama jsem začala mít problémy se zády a také jsem měla problémy s únavou a nemohla jsem se plně soustředit na své studium.

Překvapilo mě, že již po první hodině u Martina Bartoška jsem se cítila daleko lépe, byla jsem odpočatější a měla jsem víc energie. Účinek se každou hodinu více prohluboval a umocňoval. Navíc Martin je úžasný a příjemný lektor, takže jsem se na každou hodinu vždy moc těšila.

Velkou výhodou této metody je, že ji mohu sama používat doma, není časově náročná a je jednoduchá. Používám ji denně a je to znát. Jsem daleko klidnější, uvolněnější, soustředěnější a tím i šťastnější. Vřele ji všem doporučuji.
Chtěla bych také moc poděkovat Martinovi za úžasné vedení, bez kterého bych stále řešila problémy se zády a únavou.

Anna S., 22 let, Praha

Život s rebirthingem je vyváženější a víc fajn

Rebirthing mi pomáhá hlavně zbavit se přílišného hemžení myšlenek, které mou mysl často ovládalo. Dokážu se tak lépe soustředit na to podstatné a neskákat od jednoho ke druhému. Registruji také větší uvolněnost svalů celého těla a dokážu je lépe ovládat behem cvičení. Je to pocit jako kdybych měl víc energie v těle a tělo je tak lehčí.

Rovnež mi rebirthing pomáhá se více otevírat svým emocím a emocím jiných lidí. Už se nemusím ve společnosti tolik uzavírat ze strachu že emoce lidí kolem mě nějakým způsobem zraní nebo se jich pak nezbavím. Jsem teď otevřenější a mám i jakousi jistotu že emocionální náboj, ať už přišel zevnitř nebo zvenku, stejně rychle odejde a nemusí mě nijak poznamenat. Zkrátka život s rebirthingem je vyváženější a víc fajn.

Maxim P., 33 let, Praha/Rusko

Díky Martinovi jsem začal proměňovat svůj život

O rebirthingu jsem se dočetl před několika lety. Zaujalo mě to, ale v tu chvíli na to asi ještě nebyl ten správný čas. Jak se říká, učitel se objeví až v okamžiku, kdy jsou žáci připraveni. Jsem cizinec a stěhování do České republiky pro mě byla velká změna, i pro mé myšlení. Dostal jsem se do určitého bodu, kdy jsem cítil, že potřebuji zásadní změnu, ale neměl jsem tušení, jak a co konkrétně udělat – a hlavně kde vzít energii a vůli začít. A v tom mi právě pomohl rebirthing! Není v tom žádná magie, žádné zázraky. Jen opravdová proměna mysli. Náhle mi došlo, co je v mém životě špatně, jaké věci musím změnit a co zlepšit, aby se ze mě stal lepší člověk.
Díky Martinovi jsem začal proměňovat svůj život: svou povahu, vztahy, sportovní aktivity, stravování, volný čas… A mám dost energie na to, abych to všechno dokázal realizovat. Rebirthing je úžasná technika, a pokud máte pocit, že potřebujete změnu nebo jen popostrčit – rebirthing je pro vás ideální.
Díky, Martine!
Všem ostatním přeji hezké dny!

Jury K., 28 let, Brno/Estonsko

Metodu Rebirthing předávanou Martinem mohu každému jen doporučit

Se spojeným dechem jsem měl zkušenosti už dříve v zahraničí a hledal jsem možnosti jeho výuky i u nás. Nicméně má cesta k němu ani průběh sezení nebyly snadné.
Martina jsem na internetu našel snadno, ale trvalo přes půl roku než jsem se odhodlal mu napsat. Během sezení jsem zažíval velmi silné, nepříjemné a často i bolestivé projevy, které vypovídají, že se ve mně řešily velké věci. Nikdy jsem se nedozvěděl co přesně to bylo, ani po tom na Martinovu radu nepátrám, ale mé podvědomí se Rebirthingu velmi bránilo a stále ještě brání, takže to nebude nic zanedbatelného. Počáteční minuty nehybného ležení a "rozdýchání" pro mne dodnes jsou natolik nepříjemné, že se k němu vždy jen těžko odhodlávám. Při vlastních pokusech doma jsem se ani dlouho po skončení deseti sezení s Martinem nemohl do toho uklidňujícího a povznášejícího stavu, který rebirthing přináší, dostat.

Podle síly oněch projevů soudím, že jeho přínos pro mne byl velký. Se sezeními jsem začal v pracovně velmi náročném a stresujícím období, ale už po druhém se dostavilo ohromné zklidnění a úleva, odezněla nervozita i tik v oku. Během pátého sezení jsem měl silný duchovní prožitek a věřím, že spojený dech lze využít i k duchovnímu rozvoji. Působí na mnoha úrovních a každému může přinést mnoho užitečného. Martin mi byl v procesu Znovuzrození zkušeným průvodcem a v každé situaci dokázal správně vést a reagovat. Metodu Rebirthing předávanou Martinem mohu tedy každému jen doporučit.

Jakub M., 29 let, Praha

Já a rebirthing
Několikrát jsem se ve svém životě potkala na seberozvojových seminářích s vědomým dýcháním a vždy to bylo pro mě největším zážitkem z celé akce. A tak jsem velmi uvítala možnost se něčemu takovému naučit a získat tak možnost si dopřát ony vyjímečné zážitky mimo běžnou realitu kdykoliv budu chtít, potřebovat.

Vedení Martinem při sezeních rebirthingu bylo bezpečné, jemné, prostě příjemné. Dnes jsem velmi vděčná, že jsem směla tuto možnost si vyzkoušet, naučit, a dnes ji kdykoliv provozovat. Cítím-li se ztracena ve svých myšlenkách, odpojena, rebirthing je cestou návratu k sobě, k probuzení. Ale i k radosti, k vyjímečným zážitkům mimo můj intelekt a o to mystičtějším, k dobrodružstvím, ke kterým v běžné realitě nemám přístup. Dodává mi energii, uvolnění těla a dovoluje projevit mou esenci, to opravdové ve mně.
Dýchám si doma, ale těším se na dýchání ve volné přírodě... tam většinou vím, kudy kam v mém životě a po dýchání asi poletím.
Martine, děkuji Ti! Vřele doporučuji všem, kteří se chtějí potkat se svou esencí, pravou podstatou, láskou ...

Ála Honců, 51 let, Praha

Ahoj Martine,
když ses mě, na poslední schůzce mého rebirthingu zeptal, co mi dýchání přineslo, usmála jsem se.
A to je to, na čem hlavně záleží! Zase se směji. 
Snad se to nedá ani vyjádřit slovy, člověk si prožije ve svém životě hodně špatného, ale i dobrého. Bohužel tělo si pamatuje hlavně to špatné.  
Já jsem se naučila ovládat to špatné a využívat to dobré v mém životě. Když příjde náhodou něco špatného, zadýchám si, a hned se cítím lépe.

Je to nádherná technika dýchání, která mě dodavá sílu se radovat z maličkostí a užívat si života.

Tímto bych Ti chtěla moc poděkovat a popřát hodně úspěchů.

Ráda bych Rebirthing doporučila všem lidem.
Není nic jednodušího, než si pěkně z hluboka zadýchat.

Díky

Veronika S., 34 let, Praha

Ahojky Martine, před měsícem jsem skončila 10dilný cyklus sezení rebirthingu - vědomého dýchání. Dnes nechápu, jak jsem mohla bez toho žít?:-) Dýchací "10ti minutovky, které se občas protáhnou i na delší dobu" se přirozeně staly nedilnou součástí mého života. Kdykoli jsem ve stresu, unavená, dostávám se do stavu oběti, tak si zadýchám. Zatím jsem rozdýchala každou nepřijemnou situaci.

Opravdu jsem získala "dar rebirthingu", protože mé tělo opravdu spouští někdy léčení naprosto samovolně - v sauně, při koukání na film, při čtení knihy. Jsem v klidu a najednou pozoruji, jak mi lehce mravenčí nohy a jak ze mě odchází negativní emoce.
Navic jsem se díky sezenim naučila opravdu vědomě dýchat. Takže v kritickych situacích, kdy jsem bežně přestávala dýchat, dýchám naprosto předpisově.

DĚKUJI MNOHOKRÁTE, MARTINE!!! A Vám sezení s Martinem vřele doporučuji!!!

Iva M., 42 let, Brno

Rebirthing je pro mě způsobem, jak se ponořit hlouběji do sebe a zažívat to, co v normálním stavu vědomí zažívat nemohu.

Často se mi stává, že své pocity po lekci rebirthingu musím rozumově rozebrat a ohodnotit prostřednictvím zážitků z dětství nebo své současné životní situace, nebo se mé emoce, které se ve mně během lekce probudí, promítnou následující noc do živých snů. To mě nutí, abych na sobě dále pracoval a dosáhl nového uvědomění sebe sama a nové jednoty, ale za tu námahu to stojí, protože nepříjemné pocity, s nimiž se musím vypořádat, lze odstranit a překonat a celá má duševní rovnováha se tak zlepšuje.

Popsal bych to tak, že pro „motor“, který mě pohání na cestě za sebepoznáním, je rebirthing oním „palivem“, které mu umožňuje pracovat efektivně. Navíc pozoruji, že pravidelné lekce téměř každý den mi také pomohly překonat určité fyzické obtíže, které byly pravděpodobně způsobeny zablokovanou energií v mém těle.

Jsem Martinovi vděčný, že mi ukázal tento svět a že jsem díky němu mohl konečně objevit svůj intuitivní a spontánní dech. Doporučuji tuto úžasnou terapii každému, kdo se chce vydat na cestu duševního a emocionálního rozvoje.

Fabio D.B., 42, Brno - Itálie

Rebirthing mě oslovil v době, kdy jsem vnímala, že uvnitř sebe potřebuji něco změnit, něco znovu najít a tak jsem se rozhodla, že to zkusím. Mám za sebou různé alternativní metody a tato mě zaujala tím, že já sama konám a vyvíjím aktivitu a nejsem pouhým pasivním příjemcem pomoci. Každé z těch deseti sezení bylo jiné a z každého jsem si odnesla nějaké nové poznání. Byla to pro mě velmi zajímavá zkušenost, momentálně především na úrovni těla a odměnou za vykonanou práci bylo uvolnění a odlehčení nejenom na těle, ale i na úrovni psychiky.

Rebirthing vnímám jako cestu k sobě, krok za krokem.
Martine, děkuji Ti za přátelský přístup a za to, že jsi mě naučil, jak mohu pomáhat sama sobě.

Eva Š., 39 let, Praha

Po desátém sezení rebirthingu mi kamarádka řekla, že ze mne cítí nádhernou vyrovnanost a lásku, která ze mne září. A ten pocit lásky ke všem tvorům je nádherný a přetrvává. Taktéž se více směji a cítím více radosti. Málo co mě rozhodí. Lidi pozoruji s větším soucítěním a nikdo mně nepřipadá zlý ani nepříjemný. Vidím jim jakoby do duše, kde je strach, malé dítě nebo ukřivděná dušička. Mám tendence jim říci něco pěkného. To vše mi přineslo dýchání. Děkuji

Olina B., 60 let, Brno

... metodu rebirthing jsem se rozhodla vyzkoušet poté, co jsem na ni několikrát "náhodně" narazila ... podařilo se mi díky ní "vydýchat" některé hluboko uložené bloky, kterých se mi předtím nedařilo zbavit jinými metodami z oblastí spíše pracujícími s myslí ... byla to rozhodně zajímavá zkušenost a děkuji Martinovi, který byl příjemným, citlivým a důvěrným průvodcem a cítila jsem se s ním při této cestě dobře a bezpečně ...

Bára K., 42 let, Praha

Martine,
dovol abych Ti poděkoval za trpělivý přístup k mé osobě a především za poznání metody rebirthingu, která mi otevřela cestu ke zharmonizování rovnováhy těla, mysli a duše. Díky cvičením jsem dokázal nahlédnout do svého nitra, rozpoznat příčiny a najít řešení problémů, které mne trápily. Dokázal jsem odpustit tomu nejdražšímu člověku v mém životě, který mne zranil a především jsem dokázal odpustit i sám sobě. Dnes již vím co je to milovat své Já ... A také vím, že na cestě mým životem ve cvičení rebirthingu budu i nadále pokračovat ...
S úctou,

Viktor, 45 let, Praha

Na kurz rebirthingu jsem se přihlásila proto, že jsem v sobě objevila zasuté věci které jsem vědomě nedokázala pojmenovat, ani se na ně podívat. Prožívala jsem pocity těžkosti, tíhy a smutku, kterým jsem nerozuměla a velice mě v životě brzdily...

Rebirthing byl pro mě přímo převratný. Dal mi mnoho dobrého. Odpovědi na mnoho otázek, bližší vztah k sobě samé, nadhled a více pokory než jsem měla dříve. Na kurz jsem přicházela také se zadáním že bych ráda našla lepší vztah sama k sobě jako k ženě a vlastně jsem chtěla poznat svou ženskou stránku neboť jsem s ní neměla příliš dobrý vztah - a byla pro mě velkou neznámou. Neuvěřitelným způsobem jsem dostávala vždy přesně ty správné odpovědi, přesně tak, jak jsem na ně byla připravena - připravena je pochopit.

Rebithing mi velmi jemným a zároveň jasným způsobem otevřel mnohá důležitá témata a pomohl mi při jejich pochopení a přijetí. To co jsem dlouho nemohla zpracovat vědomě, úžasně se vyjasňovalo během dýchání. Rebirthing byl pro mě krásný zážitek a jsem opravdu moc ráda a vděčná že jsem překonala svůj počáteční strach a šla do toho. Během sezení byl pro mě oporou Martin, který mi vytvářel silné a zároveň jemné a nenásilné zázemí, takže jsem mohla postupně rozvíjet důvěru k němu a k celému procesu. Postupně jsem objevila otevřený prostor při sezeních a možnost se do něho ponořit což bylo a je pro mne léčivé. Nyní se cítím být na cestě. Vím že nemám ještě "hotovo" a cítím, že je to tak v pořádku ,zatímco dříve jsem se tím spíše stresovala a měla jsem velké pnutí jít dopředu, být už na konci,vlastně jsem se stále honila. Nyní více chápu, že život je cesta. V dýchání pokračuji doma sama a ač mi teď zpočátku trochu chybí opora, kterou jsem cítila v Martinovi,věřím že vytrvám a budu v dýchání pokračovat a objevovat nové obzory. Dýchání mi pomáhá v přijetí života a sebe samé, pomáhá mi objevovat svou ženskou, přijímající stránku a díky dýchání mi jde lépe plynout tam, kde jsem dříve bojovala. Odblokovala jsem si tím vším procesem i různé fyzické potíže a nevolnosti - tlaky u srdce, stresy, žaludeční nevolnosti. Za to vše velmi a ze srdce děkuji. A děkuji, Martine, za všechno, za Tvou podporu v sezeních a za to jak citlivě jsi mne rebithingem prováděl a podporoval mě v mém sebeobjevovacím procesu. Byl to pro mne úžasný zážitek a chci na něj navázat a využívat dýchání dál.

Petra, 34 let, Praha

Rebirting je skvělý lék na potlačené emoce, zbavil mně stresu, neklidu a strachu při komunikaci na veřejnosti. V průběhu sezení se má duše postupně začala uklidňovat. Sám sebe více vnímám, věřím si a mám nad sebou kontrolu. Je to také úspěšná metoda k pozitivnímu myšlení. Rebirting je k nezaplacení a hlavně jej můžete po absolvování všech kurzů praktikovat sami. Doporučuji všem kdo trpí depresemi, stresem a nejistotou. Cvičení Vás toho začne zbavovat a ukazovat cestu ke svobodě. Martinovi mnohokrát děkuji za tak cennou terapii

Jaroslav O., 25 let, Břeclav

Satori dýchání pro mě znamená čas strávený sama se sebou = prožitek absolutního ,,štěstí". Stav, který se nedá popsat slovy. Stav svobody, klidu, míru a bezpečí bez vnější příčiny (jako třeba koupě nového auta, dovolená u moře, atd.). Satori dýchání mi otevřelo cestu k sebepoznání, odkrylo mé ego, které udeřilo v plné síle, ale jen díky této síle jsem schopna rozpoznat co se děje a pracovat s tím. Výsledek ukáže až čas. Jsem na začátku. Děkuji za tuto příležitost.

Katka V., 38 let, Brno

Začít navštěvovat Martinova sezení jsem se rozhodla po přečtení knihy Rebirthing - Znovuzrození pomocí dechu, která mě velmi oslovila. Všem jí proto doporučuji, poslouží jako výborný podnět k přemýšlení.
 
Týdenní dýchání pro mne ze začátku nebylo snadné. Vyžadovalo to soustředení a sílu vydržet. Výsledky se ale dostavily brzy, proto jsem se rozhodla v sezeních nadále pokračovat. Již po několika (4 - 6) sezeních, jsem na sobě pocítíla jasné a denní změny. Jednalo se především o vnitřní klid a pohodu, který jsem tak postrádala. Díky cvičením, které jsem od Martina dostávala na každém sezení, se z dýchání stala již dnes každodenní část mého života, na kterou se těším. Dále jsem zaregistrovala zřetelné zmírnění chutí na sladké. Celkově jsem již neměla takovou potřebu jíst. Dále jsem si všimla (mezi 3.-7. sezením), že vše co se mi děje, přichází nenápadně do mého života a přitom je to přesně to, co potřebuji a co jsem hledala. Věci a hlavně vztahy jsou najednou jasnější, spokojenější a klidnější. Svět jsem začala vnímat více jako celek, do kterého můj život krásné zapadá. Také mě Martin naučil různé techniky dýchaní, která mi pomáhají denně v stresových situacích. Největším přínosem je tedy pro mě vnitřní klid a celkově nabytá jistota.

Michaela K., 24 let, Praha

K rebirthingu jsem se dostala náhodně přes kamarádku, která mi nadšeně vyprávěla o tom, jak tato metoda na ni zapůsobila a proto jsem i já chtěla poznat účinky této „zázračné“ techniky dýchání.

Nyní po absolvování 10-ti sezení můžu říct, že můj život je mnohem veselejší, různé situace, které přicházejí řeším v klidu, s nadhledem, jsem více vyrovnaná, zbavila jsem se strachu, obav a získala pocit vnitřního klidu a harmonie. Všem, kdo hledají způsob jak najít cestu k sobě a porozumět ostatním tuto metodu vřele doporučuji.

Dáša L.,  43 let, Tišnov

K Satori dýchání jsem se dostala díky svému manželovi, kterého zaujal Martinův článek v časopise Meduňka. Dal mi tedy návštěvu dýchání k narozeninám. První sezení byly velice náročné, musela jsem zpracovat spoustu témat, která jsem roky odsouvala a přehlížela. Byla to dřina. Po čtvrtém sezení nastal zlom a od páté návštěvy jsem si dýchání mohla užívat od samého začátku a rozplývat se blažeností. Jsem ráda, že jsem v dýchání neustala třeba již po třetím sezení - nikdy bych nepoznala o čem tato technika vlastně je.

Děkuji Martinovi za jeho citlivé vedení a porozumění. Za to, že mi pomohl trvale změnit můj život takovouto jemnou cestou. Všechny nepotřebné programy, které mi bránily plynout s proudem života jsou pryč.

Jarka L, 30 let, Brno

Milý Martine, rebirthingem jsi mě provedl laskavě, citlivě, profesionálně a za to Ti patří můj hluboký dík. Absolvovala jsem všech doporučovaných 10 lekcí. Zpětně toto období vnímám jako jedno velké dobrodružství. Když ses mě na začátku zeptal, pročpak přicházím, odpověděla jsem, že kvůli silným psychickým bolestem. Při některém dýchání mě tato bolest doprovázela a já v sobě hledala sílu nezastavovat a jít dál. Jindy jsem naopak měla vhledy, jak řešit nějaké situace a cítila jsem se při tom nesmírně silná. Někdy jsem vnímala mateřskou lásku a péči, což mě nesmírně dojímalo a někdy úplně naopak jsem utíkala sama před sebou a kličkovala, jen aby to nebolelo. Během tohoto období jsem si silně zvědomila svůj postoj oběti. Nyní po ukončení těchto 10 lekcí se cítím celkově mnohem uvolněnější a odvážnější než obvykle. Začínám v sobě vnímat větší pevnost, sebeúctu, sebelásku a sebedůvěru. Vnímám, jak je prána božská a jak já jsem božská a všechno okolo mě je božské:) Začínám si nesmírně všeho vážit. Není to naprosto trvalý stav. Vynořují se i ty destruktivní programy, které však už dokážu lépe rozpoznat, během dalšího domácího dýchání s nimi pracovat a posílat si do těla podporu a lásku. Postupně nacházím mír v duši. Rebirthing vnímám jako velmi dobře investované peníze. Děkuji.

Jana, 37 let, Praha

Se slovem „rebirthing – satori dýchání“ jsem se poprvé setkala v knize „Radikální odpuštění“ a hned jsem cítila někde uvnitř, že musím tuto metodu vyzkoušet. Později jsem zjistila, že lepší rozhodnutí jsem nemohla udělat.
 
Našla jsem jediného lektora pro tuto metodu v Brně – Martina Bartoška a absolvovala všech 10 sezení.
 
Výsledek mě mile překvapil. Prožitky, které přicházejí během dýchání a zejména po něm, jsou nepopsatelně krásné, pokaždé jiné a hlavně trvalé. Přála bych všem aby mohli cítit přítomnost čaker v těle a meridiány s přívaly jejich nádherné energie, kterou jsem nazvala duhovou energií.
 
Děkuji Martine
 
S láskou a úctou

Jana, 52 let, Ostrava

Dlouhodobě hledám, jak se popasovat se svými fyzickými i psychickými potížemi, které vnímám jako spojené nádoby. Satori dýchání mne zaujalo tím, že právě propojuje fyzično a psychično a pracuje s dechem, což se mi jako astmatikovi zdálo zajímavé. A rovněž se mi líbila koncepce cvičení jako kurzu, na jehož konci budu schopen ve cvičení pokračovat sám.

Během první lekce se dostavily křeče a mravenčení, ale také příjemný pocit očištění na konci dýchání a zvláštní citlivost k emocím během následujících dnů. Druhá a třetí lekce a souhra dalších událostí pro mne přinesla nečekanou odvahu ke změně profese. 10 let jsem pracoval v IT a stále ve skrytu toužil po více kreativní činnosti. Poslední léta jsem se znovu začal věnovat fotografování a ve skrytu toužil, abych se této činnosti mohl věnovat i profesně. Chyběla mi ale víra a odvaha udělat krok do neznáma a nebezpečí. Během dalších dvou sezení ke mně přišly okamžiky hlubokého smutku a samoty, kdy se mi kutálely po tváři slzy. Na konci sezení jsem se ale cítil uvolněně a pln světla. Další sezení už probíhaly více ve znamení klidu a pozitivní energie.

Během dýchání zpátky získávám svou sílu, tvořivost a víru. Lektor Martin Bartošek sezení vede velmi citlivě, žádné názory nevnucuje, nechal mne samotného vykládat mé prožitky a vize. Svým klidným hlasem a dýcháním mi pomohl překonat okamžiky tísně a strachu. Vedl můj dech k bezpečí a světlu.

Satori dýchání mi pomáhá dobrat se toho, kde je opravdový život a nebát se ho. Zda mi nakonec pomůže zbavit se potíží, které mne k satori dýchání přivedly, nevím, a nezdá se mi to teď až tak podstatné. Myslím, že jsem dostal něco jiného, než jsem čekal, a mnohem víc. Život se dal do pohybu.

Jan T., 35 let, Praha

V životě si často vytváříme různé představy o tom, jak bychom se měli chovat, toužíme po tom být jiní, než ve skutečnosti jsme, nosíme v sobě stará nezpracovaná traumata, která nám brání žít život podle svých představ…

Cest, které umožňují odhodit a zpracovat naše trápení a různá omezení je více.

Rebirthing je z mého hlediska jednou z nejrychlejších a přitom bezpečných metod, která nám může být nápomocná v tom, jak se zbavit všeho co nepotřebujeme a být tím, kým doopravdy jsme.

Proto bych chtěla poděkovat Martinovi za to, že se mi stal průvodcem na mé cestě k sama sobě. Cítím se daleko lépe než před dýcháním. Prožívám pocity klidu a bezpečí i v této nejisté době. "Vydýchala" jsem svá trápení a strachy, které mne zatěžovaly a způsobovaly problémy. Mohu žít svůj život v harmonii, v souladu s tím, jaká doopravdy jsem …

Důležité pro mne také je, že mohu využít sílu očišťujícího dechu kdykoliv a to úplně zadarmo.

Světlana M., 48 let, Tišnov

Milý Martine. Píši Ti svoji zkušenost s dýcháním - rebirthingem, co mi to dalo a co vzalo.

Začnu tím, co mi to dalo! Dýchání mi přineslo úžasné poznání energie, světla, pocitu štěstí a lásky. Dalo mi prostor a svobodu, a daleko jasněji cítím hranice mezi mnou a druhými. Ve vztazích jsem spokojenější, jelikož jsem spokojenější sama se sebou.

Jsem zodpovědnější za vše co dělám, říkám, myslím a cítím. Jsem celkově klidnější a určité věci vidím víc z nadhledu a nechávám je volně plynout. Nemám potřebu zasahovat! A to už se dostávám k tomu, co mi dýchání vzalo. Hurááá odchází pocit nejistoty, strachu být sama sebou, pocity viny, spoutanosti, obviňování a mé manipulace. Odchází neláska a přichází láska.

Martine, jsi citlivý průvodce a za vše Ti děkuji.

S láskou Dana, 49 let, Praha

Rebirthing mně byl poslán do cesty v pravou chvíli. Pomocí vědomého energetického dýchání se mi daří uvolnit napětí, emoce a zbavit se nepříjemných pocitů z celého dne. Zároveň, je to pro mě cesta do nitra, k sobě samé, kde se mi otvírá prostor pro dokonalé uvolnění mysli, a dokonalou relaxaci fyzického těla. Současně dochází i k postupnému rozvíjení intuice, což v praktickém životě velmi oceňuji.

Martin je velmi citlivým a empatickým průvodcem na cestě rebirthingem. Pod jeho vedením, mohu tuto bezpečnou cestu za zajímavými pocity a zážitky, všem vřele doporučit.

Věřím, že všechny hledající, tato metoda osloví, a stane se jim dobrým společníkem, na jejich cestě životem.

Eva H., 46 let, Blansko

Co mi dal rebirthing?

Především je pro mě nástrojem podporujícím a usnadňujícím komunikaci se svým pravým já. Pomáhá mi v očišťování od omezujících bloků a přesvědčení, odhodit pouta, narovnat pokřivené vztahové vzorce. Mohla jsem se pomocí něho osvobodit od předpojatosti v jednání, zjednodušit nazírání na svůj život.

Končím s užíváním antidepresiv, která jsem brala proto, abych byla přijatelná pro okolí. Daří se mi lépe naplnit svoji potřebu sebeúcty a sebevědomí. Můžu být sama sobě nejlepším přítelem, být sama se sebou vyrovnaná. Pak teprve přichází schopnost být ráda také se svými blízkými a přáteli.

Rebirthing ke mně přišel v důležitém okamžiku, kdy se začaly dít velké změny v mém životě. Nebo přišly reálné změny pod působením rebirthingu?? Nevím, ale v každém případě prožívám něco jako kvantový skok, který by nebyl možný bez podpory tohoto nástroje a jsem za něj nesmírně vděčná. Proces očišťování probíhá a bude probíhat stále, jen už nemusím hledat na pomoc žádné další metody a postupy, když přece "dech je největší lékař našeho těla". Ten můžu použít vždy a s důvěrou, že se mi dostane toho, co právě v daném okamžiku potřebuji.

Dagmar Ka., 59 let, Praha

O metodě rebirthing jsem se dověděla náhodou a rozhodla jsem se ji vyzkoušet, protože jsem měla za sebou traumatickou událost. Přestože jsem byla v péči lékařů - kteří mi velmi pomohli -, věděla jsem, že bude velice těžké se s mým emočním zraněním skutečně vyrovnat. Cítila jsem se v neustálém útlumu.

Řekla bych, že účinky rebirthingu mohou být velmi individuální. Martin během sezení zdůrazňoval, že cokoli se děje, je správně. To mě velice uklidňovalo. První tři sezení mi připadala dost namáhavá. Byla jsem po nich fyzicky i psychicky vyčerpaná, ale přesvědčená, že těmito stavy je nutno projít. Zároveň jsem měla pocit, že něco smutného, až temného odešlo navždy. Zlom nastal při pátém setkání. Cítila jsem neuvěřitelný příliv energie proudící do těla špičkami prstů. Byl to naprosto nový zážitek. Proudění trvalo dost dlouho, i když jsem se chtěla pohnout, nešlo to; tělo přesně vědělo, co přijmout a jak dlouho to má trvat. Po několika minutách (či desítkách minut?) energie postupně odcházela. Zajímavé bylo také, že moje ruce se automaticky dotkly traumatizovaného místa na těle. Léčivý proud energie se spojil s pamětí těla; to přesně vědělo, kam ji navést. Když jsem nad tím zpětně přemýšlela, nepřestávala jsem žasnout. Nikdy jsem přitom neměla pocit, že by se dělo něco nesprávného, či příliš zasahujícího do celého systému. Naopak. Martine, děkuji.

Veronika J., 36 let, Praha

Velice mne potěšilo, že existuje metoda, která mi pomůže více prohloubit znalosti ohledně práce s dechem a která se mi zdála pro mne bezpečná. Co pro mne bylo velice motivující, že po deseti sezeních budu mít v ruce nástroj, který budu moci používat sama. Věřím, že to bude další zdroj pro mne, který zakomponuji do svého každodenního života a díky kterému si uchovám zdraví - především emoční a mentální i schopnost správného náhledu do dějů v mém životě.

Moje zkušenosti během sezení: vnímání se ještě více prohloubilo a doufám, že zůstane tímto způsobem uchováno a pokud budu používat rebirthing, tak se pomocí něho i dalších cvičení prohloubí. Když skončilo desáté sezení, měla jsem radost, že jsem dostala další "nástroj" k jasnosti, hlubšímu pochopení sebe u ostatních. Co přinese do života, to ukáže čas a také moje schopnost používat rebirthing. Děkuji.

Eva J, 37 let, Praha

Deprese a nespavost mě trápily asi dva roky. Návštěvu psychiatra a braní antidepresiv jsem předem zamítla a snažila se nějak přežívat. Dlouho jsem na internetu vybírala terapii, která by mohla být ta pravá a asi po tříměsíčním zvažování jsem se rozhodla pro rebirthing. Teď, po deseti dýchání u Martina, jsou deprese téměř pryč, jen občas se vzdáleně dostaví úzkosti, ale s těmi si už dokážu poradit. Znovu spím celou noc bez buzení a zírání do stropu, za to jsem moc vděčná. Jsem více vnímavá ke svému dechu, tělu i pocitům a to mě dostává více a více do přítomného okamžiku. Stále častěji zažívám okamžiky hlubokého klidu a tichého štěstí. Odjakživa miluji přírodu a můj vztah se tímto ještě prohloubil. Těším se na nové možnosti a cesty, které jsou díky rebirthingu přede mnou. Martine, děkuji.

Iveta K., 48let, Rakovník

Although familiar with the process and ‘idea’ of rebirthing it was still more powerful than anticipated. Martin basically leads a process of breathing energy, waking up and releasing old blockages in the body. This produced many varied feelings and experiences, including pain, discomfort, shaking, exhilaration and joy. After a session it was not uncommon to feel very light and present.
I would recommend anyone to try this very deep, safe and profound therapy especially if it is difficult for a person to contact deep emotional blockages.

Craig M., 50 let, Skotsko

O Rebirthingu jsem se dozvěděl náhodou, v době, kdy jsem byl trochu “nervózní“ a měl jsem sklony k depresím. Hledal jsem něco, co by mi pomohlo. Když jsem si přečetl, jaké má Rebirthing účinky, napadlo mě, že by to mohl být ten správný lék … Je příjemné, pokud člověk vydrží prvních 10 – 15 minut dýchání a dostane se tak do zvláštního a zajímavého stavu relaxace, ve kterém má obvykle dobrou náladu a napadají ho (většinou) různé zajímavé myšlenky, případně může i něco neobvyklého prožít. Po návratu do “obvyklého stavu vědomí“ si člověk připadá odpočatý a pocit pohody ještě nějaký čas přetrvává - svět se zdá optimističtější. Věřím, že pravidelné praktikování této dechové techniky pro mě bude přínosem, a že může napomoci při řešení řady psychických problémů jako je např. nespavost, úzkostnost, nervozita apod., tedy, že může pomoci k příjemnějšímu životu.

Tomáš, 34 let, Praha

Přes dvacet let jsem bojovala s bolestmi krční páteře, které často vyústily v migrénu. Vyzkoušela jsem spoustu postupů a pokynů jak lékařských, tak alternativních, takže když jsem se dozvěděla o metodě spojeného dýchání Rebirthing, sama jsem byla zvědavá, jaký účinek bude mít. Absolvovala jsem celý kurz dýchání a musím bez nadsázky říct, že se mi po zdravotní a psychické stránce zm...ěnil život. Již tři měsíce jsem bez migrény a bolestí hlavy, stresy a problémy na mě již nedopadají s tak údernou silou jako před tím a umím se s nimi celkem dobře vypořádat. Přednost Rebirthingu spatřuji především v tom, že jsem se v kurzu způsob dýchání naučila a mohu si sama nejen pomoci v případě nějakých bolestí, ale pravidelným dýcháním nemocem předejít a dosáhnout celkového uvolnění a harmonie nejen fyzicky, ale také psychicky. Považuji tuto metodu ve své jednoduchosti za naprosto geniální.

Jarka S., 48 let, Praha

Rebirthing jednoznačně obohatil můj život. Pořád ještě jsem z tohoto "nástroje" nadšený, podobně, jako když jsem si před dvěma roky koupil nový foťák, který umí úžasné věci. Rebirthing mi především pomáhá dostat se sám k sobě. Každodenní život často způsobuje, že věnuji svojí pozornost všemu možnému okolo sebe, různým úkolům, termínům, problémům... ale zároveň ztrácím spojení sám se sebou, se zdrojem své energie, radosti, se svými niternými pocity. Rebirthing umí toto spojení obnovit v podivuhodně krátké době. S pomocí rebirthingu se dostávám do lepšího kontaktu sám se sebou i s lidmi okolo mě.

Fascinuje mě, co rebirthing dokáže: ze stavu stresu, napětí a špatné nálady mě dokáže půlhodina vědomého dýchání přeladit do stavu, kdy se cítím odpočatě, v dobré náladě a více spojený sám se sebou. Ta proměna je někdy opravdu neuvěřitelná. Celý zbytek dne pak probíhá diametrálně jinak. Vidím to tak, že rebirthing umožňuje odstavit na vedlejší kolej běžné každodenní já (ego) a pomáhá spojit se s hlubším, moudřejším, niterným já. Tím si také vysvětluji, že po rebirthingu mívám obvykle různé tvůrčí nápady, což je pro mě takový bonus. Díky, Martine, že jsi mi pomohl tento pro mě převratný nástroj objevit a osvojit si ho!
 
Jirka S., 43 let, Praha

K rebirthingu mě přivedly dlouhodobé zdravotní problémy. Vyzkoušela jsem různé možnosti a metody, ale nepodařilo se mi dosáhnout podobného stavu jako při rebirthingu. Po deseti minutách se dostáváte do takového stavu, kde plíce a tělo začinají dýchat automaticky na plný plyn. Během dýchání vzniká bezmyšlenkový stav a zajímavé pocity, jako je zmizení hranic a proudění energie v celém těle. Po rebirthingu se cítím svěží a odpočatá. Mysl je uvolněná a začínáte svět vnímat jinak. Začnete ho vnímat s nadhledem, s větší pozorností k okolnímu světu, k přírodě. Je to skvělé k odstranění emocionálních bloků a zlepšení zdraví. Po deseti sezeních provádím rebirthing i samostatně. Jsem spokojená a velice vděčná panu Bartoškovi.

Naděžda K., 59 let, Praha

Rebirthing je pro mě metoda, která mi ukázala nový pohled na sebe. Zabývám se hledáním, už nejméně 7 let. Rebirthing mi pomohl ukázat, jak naše mysl manipuluje a vymýšlí stále nové děje, abychom nevyšli ze cviku. Při sezení jsem mohla zažívat klid a mír mé mysli, žádné potřeby, žádné chtění, vše se rozpustilo do jednoho bodu: do teď. Jen prosté bytí a soulad se vším. Rebirthing mi dal hlavně novou osobu, která se rozhoduje sama za sebe a není vláčená myslí, nové vhledy a možnosti a vše, po čem moje duše vždy toužila: být v srdci v klidu a míru se vším. Prostě jen jsem.

Liduška S., 31 let, Mariánské Lázně

Vědomé energetické dýchání je pro mě užitečné pro prohloubení vnímání svého těla, objevují se nové pocity a zážitky. Toto dýchání mi také přináší "aktivní" relaxaci, probouzí nějaký další rozměr mého myšlení, a tak celkově působí na zlepšení pohody v životě. Při každém sezení si navíc tělo i mysl řeší jiné téma, nakoukne do jiné oblasti mysli ... a tak je to vždy takové malé či větší dobrodružství.
Děkuji.

Roman Š., 36 let, Praha

Odkaz na Martinovi stránky jsem „náhodou“ objevila na internetu, když jsem hledala něco úplně jiného. Metoda dýchání, kterou se zabývá, mě zaujala, protože vím, že dýchání je život i brána….
Zkusila jsem a nelituji. Již po první lekci se mi lépe a snadněji dýchalo, zhruba po absolvování poloviny kurzu jsem si začala uvědomovat, že se během dne cítím svěžejší a ta svěžest přichází zevnitř s dechem, je v ní obsažena i bezdůvodná radost.

Tak Martin a satori dýchání znovuobjevily a vyčistili studnu s občerstvujícím pramenem, na kterou jsem pozapomněla. Jsem jim za to vděčná.

Hana B., 45 let, Praha

K rebirthingu jsem se dostal náhodou při hledání alternativního řešení svých zdravotních problémů. Na rozdíl od holotropního dýchání, které jsem také absolvoval, je sezení ( dýchání ) individuální, takže se lektor věnuje pouze vám. Rebirthing je také jemnější, zajímavější a efektivnější než zmíněné holotropní dýchání. Při dýchání dochází asi po 10 minutách k zajímavým stahům některých svalů,  což je považováno za pozitivní stav. Tento stav pomalu mizí po přechodu na normální dýchání a člověk je totálně uvolněný. Nejzajímavější je obrovský "klid v hlavě", kdy nepřichází žádné myšlenky, což je opravdu zážitek. Žádný strach, myšlenky začnou tak do hodiny, dvou opět přicházet :-) Nejdůležitější pro mne bylo, že po absolvování 10 sezení je možné toto dýchání provozovat sám doma. 

Díky dýchání opravdu poznáte, že stav mysli může být mnohem příjemnější než ten, ve kterém se neustále nacházíte.

Pavel H., 33 let, Liberec

Rebirthing byl pro mě nesmírným zážitkem, uvědoměním jak může pracovat mé tělo a přinesl mi poznání, jak dech může být úžasnou silou a bránou do jiných dimenzí našeho vědomí. Na sezeních jsem postupně rozvazovala pomyslné uzlíky a zamotané pevně sevřené uzly v mém životě. Jako uzly to cítím proto, že při dýchání jsem vnímala silně jakoby zauzlovanou energii v těle, která pomocí dechu povolila a dala průchod harmonickému proudění energie která začala léčit mé tělo, ale i moje mysl jakoby ožívala a uzdravovala se. Během terapie jsem se dostávala do stavů jakoby mimo čas a prostor, ale i do konkrétních vzpomínek na dětství a zrození, stejně tak lehce i do vzpomínek duše na minulé životy. Vše se odehrálo tak, jak mělo, vše v souladu s myslí a tělem přesně tak, na co jsem byla v tu chvíli připravena. Pochopila jsem, že dechem mohu vědomě přijímat inteligentní energii, která mě vede sama a naprosto v souladu se mnou a se vším kolem mne. Díky za úžasné spirituální a léčivé zážitky.

Iva D., 43 let, Kolín

Rebirthing je pro mě jistota v energetické nouzi. Po deseti sezeních jsem se naučila, jak si vědomým dýcháním přivodit stav, kdy cítím silný proud energie protékající mým tělem, jako když otočím kohoutek v koupelně. S žádnou jinou technikou, byť mám zkušenosti s Reiki, meditacemi, cranio-sakrálními masážemi a dalšími technikami, jsem tak silně proudící energii svým tělem nezažila. Někdy se jen uvolním, někdy mi přicházejí inspirující obrazy, často mám po dýchání pocit jasnosti – prostě si vezmu papír a tužku a stačí to jen zapsat . Práce za týden během pár desítek minut. Mnohem lépe se mi celkově dýchá, alergie ustoupily na minimum a já si zase užívám vůně rozkvetlých akátů, bezu a lip, aniž bych se obávala oteklých očí a ucpaného nosu. Rebirthing pro mě funguje jako expresní výtah do nadhledu a posilovna, dokážu pak vidět snadná řešení tíživých situací a hned je bez potíží začít realizovat. Cítím se uvolněná a lehká, život se mi pak zdá snadný a zábavný jako vyzývavá hra. Díky, Martine.

Šárka K., 37 let, Praha

Dlouho jsem hledala slova, kterými bych vyjádřila, co všechno mi Rebirthing dal. Až když jsem se smířila s tím, že to ani slovy vyjádřit nedokážu, konečně se nějaká myšlenka objevila.

Rebirthing mě doslova nadchnul. Při sezení jsem se často pobavila a potěšila svými zážitky a představami. Oceňuji, že při této metodě, když chci nějaký zvyk nebo pocit opustit, nemusím se v něm "šťourat", prostě ho jednoduše vydýchám. Objevila jsem novou radost ze života, pocit jemnosti a přijetí. Vrátil se mi smysl pro humor, který jsem měla léta někde zamčený na sto západů.

Bezprostředně po dýchání mě překvapoval pocit svobody, to bylo pro mě něco zcela nového. Už se těším, co všechno si teď dovolím. Seznam toho, co chci podniknout, mám hodně dlouhý. Cítím také nebývalé množství energie. Tuto metodu všem doporučuji, našla jsem na ní jen pozitiva.
Martinovi děkuji za spolupráci a vedení, bylo to moc příjemné.

Andrea B., 37 let, Strakonice

Od té doby, co jsem absolvoval svou první lekci Rebirthingu s Martinem Bartoškem, se v mém živote několik věcí změnilo. Nejvíce si vážím toho, ze jsem se začal dívat na svět jinýma očima, očima veselejšíma a pozitivnějšíma. Rebirthing dává skutečně hodně radosti. Pracuje svým vlastním tempem, a dodává životu jakýsi rytmus. Rebirthing mi přinesl možnost skvělé relaxace těla i mysli, má i pozitivní vliv na mé dýchání, pomáhá mi v náročných životních situacích.

Honza K., 25 let, Roztoky

Rebirthing mě provázel na mé cestě krize nebo spíš transformace.
Možná bych se k němu jinak ani vůbec nedostala.
Hladil mě a zjemňoval, když bylo třeba. Vedl mě a otvíral, když jsem potřebovala něco uvidět.
Naučil mě dostat se víc k sobě domů, do středu.
Poznala jsem mír a absolutní přijetí.

Karin T., 27 let, Praha

Zažil jsem pocity, které jsem před tím nikdy neměl. Prožil jsem stavy, které byly mimo mé chápání. Poznal jsem, co vše lze v životě člověka změnit či zažít díky správnému dýchání či vůbec technice dýchání. Dozvěděl jsem se něco o dechu všeobecně (teorie). Pochopil jsem, jaký význam má pro mne dech a mé dýchání a v čem mi může pomoci. Kromě toho mi rebirthing přinesl zklidnění, psychohygienu, pohled do nitra.

Robert K., 27 let, Znojmo

Ani jsem vlastně nevěděla, do čeho jdu, a co mi to má přinést. Slyšela jsem jen, že je to pěkné a tak jsem to chtěla také zkusit. Velmi ráda dělám něco pro svůj osobní a duchovní růst. Tušila jsem, že rebirthing by mohl být dobrý pro můj růst, ale netušila jsem, že mi toho dá tolik.

Zažila jsem při něm spoustu věcí, téměř všechny příjemné a pozitivní. Velmi důležité je i to, že se člověk při rebirhingu zastaví a je sám se sebou, zamýšlí se nad svým způsobem myšlení, chování a nad svým životem jako takovým. Nejde o pasivní přijímání něčeho, ale naopak o aktivní práci sami na sobě, na poznávání své osoby a budování osobnosti. Člověk má možnost nahlédnout do svého nitra, pochopit některé věci a přiznat si i to, co ho na sobě netěší, ale má možnost to změnit. A to je asi to podstatné.

Předpokládám, že každý, kdo rebirthingem prošel, má úplně jiný pohled. Je to dáno tím, co člověk chce a očekává, ale také tím, co je ochotný pro to udělat. Mně rebirthing přinesl mimo jiné větší vnitřní klid, více sebedůvěry a pohotovosti.

Iveta Č., 35 let, Znojmo

Zažila jsem očistný proces v těle v podobě manifestace silného proudění magnetické energie. Díky tomuto jevu jsem zpočátku přistupovala k rebirthingu s přílišným respektem a bázní, které během dalších sezení vymizely. Při sezeních jsem prožila hluboký pocit ticha, míru a bezpečí, a stala jsem se užaslým pozorovatelem vlastního dechu a jeho neočekávaného efektu. Jsem vděčná za tuto metodu vlastního rozvoje. Vřele doporučuji všem.

Eva H., 51 let, Praha

Prostřednictvím rebirthingu jsem uvolnila všechny zablokované čakry. Nejvíce mně zaujalo na energetickém dýchání způsob, kdy si sama mohu odblokovat svoji psychiku a své fyzické tělo. Vše dělám sama za sebe a nepotřebuji nikoho pomoc ani lékaře. Z hlediska mého úsilí věnuji hodinu dýchání 1 x týdně. Díky této metodě jsem si vytvořila osobní disciplínu. Vzhledem k tomu, že jako pacient jsem prošla metodami hypnózy, regresivní terapie, léčení antidepresivy, považuji tuto metodu jako nejlepší a nejkratší terapii. Tato metoda je bezbolestná, šetří peníze a čas. Zvládne ji každý a nemá žádné vedlejší účinky jako jiné formy terapie.

Marta H., 47 let, České Budějovice

Díky této metodě se mi otevřely oči a pochopil jsem věci, o kterých jsem před tím nikdy ani nepřemýšlel. Pocit klidu, ticha a maximálního uvolnění mne velmi oslovil a s úžasem a vděčností sleduji, co všechno se v mém životě mění a měnit bude. Martin mě celým dýcháním provázel uvolněně a s citem zkušeného facilitátor, takže spolupráci s tímto člověkem můžu každému vřele doporučit.

Ivan R., 29 let, Jistebnice

Metoda vědomého spojitého dýchání Rebirthing, pro mě znamená mocný nástroj k poznání sebe sama, navázání pevného kontaktu se svým nitrem, získáním odpovědí na všechny otázky a pročištění energetického systému těla. 

Myslím, že rebitrthing bude mít na různé lidi individuální účinek, protože to, co jsem získal já, nebylo něco univerzálního, ale naopak něco intimně mého. Zrovna tak se domnívám, že výcvik deseti vedených cvičení je rovněž individuální.U mě byl průběh takový, že v prvních "sezeních" jsem pozoroval spíše pocitové vjemy na svém těle. Ty se projevovaly jako obrovské množství energie, která v některých částech těla příjemně proudila a v jiných nepříjemně stagnovala. V průběhu dýchání jsem také objevil nové vůně a chutě, které mohu nyní  pociťovat i v "normálním" stavu.

Další zajímavou fází výcviku byl pro mě kontakt s mými zraněními, vhled na okamžik jejich vzniku a jejich prožívání. Tento kontakt se smutkem a jinými bolestmi, na mě měl veliké léčivé účinky.

Dále jsem při "sezeních" získával kontakt se svým skutečným normálně nevnímaným dlouhodobým stavem a to fyzickým, psychickým i emocionálním. A spolu s tímto jsem zároveň dostával i návod na to, jak se dostat k lepšímu stavu. Při dýchání jsem se nacházel ve změněném stavu vědomí, který byl příjemný a popsal bych ho jako fungování pomocí pravé hemisféry nebo prostě jako stav kdy: prožitky jsou silné, nemají žádné hodnocení, žádná slova neproudí myslí, děje se spousta věcí, já se jich účastním, ale nemohu zasáhnout. I když mysl není zcela vypnuta, jen je jaksi upozaděna.

V průběhu celého výcviku byla jednotlivá dýchání ovlivněna stavem v jakém jsem se nacházel v posledních dnech. Dalo by se říct, že krásné by bylo cvičit vždy v dobré náladě a plné energii, na druhou stranu sezení absolvovaná v méně šťastných dnech mi vždy dala návod jak danou situaci řešit. 

Vím, že metoda a její praktikování mi přinese ještě mnoho prospěšného a nového.

Michal F., 34 let, Liberec

Rebirthing pro mě byla cesta jak zároveň s dechem přijímat energii, být více vědomý a živý.
V průběhu 10 sezení se mi uvolnily některé staré bolesti. Martina mohu doporučit jako facilitátora, dovede příjemně provést sezeními a přes případné překážky.

Radek H., 36 let, Praha

Po tom, co jsem si před několika lety uvědomila, že bych měla se sebou začít něco dělat,  jsem procházela různými cestami jako kineziologie, grafologie, čínská medicína, psychoterapie, dramatická a pohybová terapie a tantra. Rebirthing mě zastihl asi po deseti letech od začátku mojí cesty. V té době jsem chodila na bioenergetické večery a objevovala léčivou sílu dýchání. Uvědomovala jsem si, že dýchání funguje, když chce člověk se sebou něco dělat, uzdravovat svoji duši. Když jsem chodila na psychoterapii, něco mi tam chybělo, tenkrát jsem ještě nevěděla co. A pak jsem se náhodně dověděla o rebirthingu… 

Rebirthing je pro mě nástroj, jak se moci oživit, osvěžit, občerstvit - znovu se dostat tam, kam patřím. Obnovit kontakt se sebou. Ve svém životě z toho vypadávám, zabředávám do událostí a situací, nechávám se jimi pohltit, přebírám na sebe stres a napětí jiných lidí - a pomocí dechu se mohu od toho očistit. Cítím se pak vždy, že ze mě něco spadlo. Když zrovna dýchám, cítím pak také naději, to když ze mě spadne beznaděj, do které jsem před tím zabředla.

Iva H., 27 let, Praha

Co mi rebirthing dal? Musela jsem do vzpomínek, vybavit si první sezení a musím radostně přiznat, že změnu mé osobnosti, změnu pohledu sama na sebe. Nyní se cítím zodpovědná za vše co prožívám, za vše, co se mi v mém životě událo a ještě čeká. Jsem klidnější a stále častěji se cítím naplněná pohodou. Jsou to krásné chvíle a stále jich přibývá. Martine, jsem moc ráda, že jsi mi pomohl najít cestu k sobě samé.

Jitka F., 41 let, Znojmo

Rebirthing  mě vrací ke mně samotné. Zlepšuje se mi intuitivní vnímání. Jako bych se dýcháním pročistila a zbavila všeho balastu ( jako je stres apod. ). Pak jsem znovu v míru, pohodě a v jednotě s okolím. Jsem klidná, vyrovnaná a spokojená. Mám znovu pocit blaženosti. Pomáhá mi to být opět sama sebou.

Martina B., 38 let, Brno


2009 - 2021 © Martin Bartošek - design by 3wD