Rebirthing - Recenze od manažerů a podnikatelů

O možnosti kurzu dýchání jsem se již před několika lety dozvěděla od své kamarádky. Bohužel jsem další dva roky otálela, než jsem se se do kurzu přihlásila. Bylo to proto, že jsem na pozici manažerky byla ve velkém pracovním vypětí a stresu a teprve můj nečekaný úraz mě přinutil zpomalit, téměř se zastavit, a tak jsem si řekla, to takto dál opravdu nejde. A domluvila si termín první hodiny dýchání.

Byla jsem prostě nadšená! Začala jsem se postupně uvolňovat. Vlídný hlas a sympatický projev pana Mgr. Martina Bartoška, který mě při hodinách doprovázel, společně s jednoduchými cviky dýchání mě pohlcoval, cítila jsem znovuzrození - uklidnění a uvolnění, dostávala jsem se do pocitu pozitivního naladění. Uvědomila jsem si svůj vnitřní klid a sílu řešit pracovní problémy intenzivněji a pragmatičtěji.

Dnes po 10 výukových hodinách se dokáži před důležitým jednáním uvolnit a sebevědomě vyjednávat. V soukromí nezapomínám na pravidelné doporučené cviky a cítím se být fit – silná a aktivní!

Doporučuji všem, nečekejte tak dlouho jako já. Neváhejte - přicházíte o vlastní pocit uspokojení.

Soňa B., 55 let, manažerka, Praha

Ahoj Martine,
chci Ti poděkovat. Naučil jsi mě se zastavit. Míra přepracování kam jsem se dostal, neměl jsem energii ani na sport, který mi vždy pomáhal překonávat stres, mi brala chuť i k věcem, které jsem měl rád.

Rebirthing je pro mě relax, takové malé a efektivní lázně pro mozek a emoce.
Přeju Ti mnoho úspěchů a osobní spokojenosti. Jsem moc rád, že jsem Tě poznal.

Viktor B., 40 let, manažer, Praha

Podnikám 15 let a kurz rebirthingu považuji za svou zatím nejlepší investici (a to jsem už někde byl, něco viděl, zkusil a koupil si). Bez dechu vydržíte 2 minuty, bez vody 2 dny a bez jídla 20 dnů - nebo nějak podobně :-). Toto je i škála důležitosti a je v ní kus životní pravdy. Všichni řeší hlavně jídlo, možná pak pitný režim a na dech už nezůstane energie nebo peníze.

Správné dýchání mě i mou ženu zbavilo stresů, kožních vyrážek, bolesti kloubů po fyzické zátěži, přineslo harmonizaci osobního a pracovního života a rytmu... Je to velmi jednoduchá metoda ve které se ideálně pokračuje doma a která vám hlavně nenutí nic dalšího dělat - fyzická aktivita, pojídání nějakých nesmyslných produktů, další kurzy a pravidelná setkání atd.

Pocity - je fantastické se "dotknout" energie, ať už vlastní a nebo té co přichází. Stavy jsou tak intenzivní, že se dají přirovnat k orgasmu nebo stavu těsně po něm s tím, že trvají krásně dlouho. Ať tak či onak jsou to stavy, na které už nikdy nezapomenete. A to mi věřte....Velmi vřele doporučuji.

Viktor N, 43 let, podnikatel, Hodonín

Satori dýchanie mi doporučila kolegyňa ako alternatívu k holotropnému dýchaniu, ktoré som nakoniec neabsolvoval. Presvedčili ma výhody Satori dýchania, hlavne jeho nenásilnosť a prirodzenosť, a možnost venovať sa mu individuálne po absolvovaní desiatich základných sedení. Samotné dýchanie je pre mňa veľkým prínosom, či už z pohľadu uvoľnenia mysle, ale hlavne kvôli spojeniu so sebou samým. Každé sedenie mi prinieslo iný zážitok, ale ešte dôležitej...ší bol iný pohľad na seba a svet tesne po sedení. Raz som po dýchaní napríklad cítil neuveriteľne silné spojenie so všetými ľuďmi okolo seba a to, že sme všetci jedno. Súčasťou každého Satori dýchania je rozhovor s Martinom, ktorý sa pre mňa stal postupne tak dôležitý a prínosný, že v súčasnosti venujeme väčšinu našich sedení rozhovoru. Na rozdiel od iných koučov zasadzuje Martin témy do kontextu mojej osobnosti a mám pocit, že sa nesnaží napasovať ma do niektorého systému osobného rozvoja, ale že vníma momentálnu energiu každej situácie a rozhovor je unikátny pre mňa a moju osobnosť. Komplexnosť Martinovho prístupu sa prejavuje v hľadaní súladu mojej duše s mojím manažérskym a osobným životom. Nie je to teória a filozofia, ale veľmi praktické postupy a kroky k prehĺbeniu chápania seba a hľadaniu súladu so sebou samým a so svetom.

K záujmu o metódy dýchania ma viedla snaha posunúť sa v živote ďalej smerom, ktorý ma bude napĺňať a zároveň nájsť metódu, ktorá nebude iba mentálna, ale aj praktická a realizovateľná samostatne každý deň.

Veľmi si cením Martinovu schopnosť rozšíriť môj pohľad o ďalšie aspekty situácie, na ktoré som nemyslel a zároveň sú pre posun v danej situácii dôležité. V tom sa prejavuje komplexnosť Martinovho prístupu a mne to pomáha v celistvom vnímaní svojho života. Aby to neostalo iba v teoretickej rovine, poskytuje Martin nástroj, akov šetko ukotviť v realite, čo je pre reálne výsledky kľúcové.

Jan Ch., 48 let, manažer, Praha

K rebirthingu mě přivedlo téma: pracovní přetížení, vysoká míra odpovědnosti za tým lidí a neustálý pocit, že nestíhám, i když jsem práci věnovala hodně času a energie. To způsobilo, že jsem byla velmi často ve stresu a s tím přišly i zdravotní potíže. Jsem moc ráda, že již mohu psát v minulém čase :-).

První příznaky zlepšení jsem začala pociťovat již po druhém sezení rebirthingu, kdy jsem zažila stav bytí v přítomném okamžiku tj. "tady a teď". Najednou nepřemýšlíte o tom, co bylo a bude a žijete pouze přítomností, plně spojená sama se sebou - se svým tělem, dechem, pocity. Je to velmi uvolňující a vyživující, najednou nikam nespěcháte, koncentrujete se pouze na daný okamžik. O žití v přítomném okamžiku jsem četla několik knih, ale plně jsem si to uvědomila až díky rebirthingu.

V rámci každého dalšího setkání jsem zažívala něco nového: získala jsem inspiraci co dělat jinak v práci a v osobním životě, užívala jsem si relaxaci - prostě jen tak být a nic nedělat, pociťovala jsem přílivy energie, naučila jsem se vědomě pracovat s napětím v těle - jak dosahovat pocitu uvolnění, začala jsem pravidelně dýchat a uvědomovat si svůj dech v každodenním životě. Díky vědomému dechu jsem postupně rozpouštěla a stále rozpouštím své staré vzorce chování, které byly a jsou pro můj život limitující.

Zároveň chci říci, že se jedná o dlouhodobý sebezkušenostní proces. Rebirthing je výborný začátek pro nastartování změny. Zažívala jsem spousty okamžiků, kdy jsem se vracela a někdy ještě stále vracím ke starým vzorcům. Nicméně díky schopnosti včas se zastavit a uvědomit si co se právě teď se mnou děje, jsem schopná změnit směr "cesty", po které kráčím.

Díky rebirthingu jsem si vždy našla čas pouze sama na sebe a s vedením Martina, které bylo po celu dobu procesu pro mě velmi jemné, bezpečné a podporující, jsem si dovolila objevovat svá zranění a své zatím nenaplněné sny.

Co jsem na rebirthingu také velmi ocenila je přirozenost, po10ti sezeních jsem již schopná dýchat sama doma.

Katka T. - HR manažerka pracující v bankovním sektoru


2009 - 2021 © Martin Bartošek - design by 3wD